Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kislányomat 1 éves...

Ha a kislányomat 1 éves koráig szoptatom "csak", utána mit érdemes adni neki "enni"-inni, folyadékot?

Figyelt kérdés
9 hónapos, 3 * szoptatok. Kb. 1 éves korában szeretném elhagyni a szopit. Utána mit adtok a gyermekeiteknek reggel és este? Délben is szoptatok, de az amolyan grátisz, akkor nem éhes.
2014. máj. 29. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 14 hónapos,ugyan még szopizik,de a napokban elkezdte ritkítani saját magától.1 éves kora óta kap junior tejitalt,de nem minden reggel-este,mert van,hogy megcsinálom és nem is kéri.1 éves kora utána sokan rendes tejet adnak,ez teljesen egyéni dolog,szóval adhatsz neki tejitalt vagy tejet,esetleg tápszert.Kérhetsz a védőnőtől,gyerekorvostól is tanácsot,ők mit javasolnak.
2014. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazán azt nem tudom hogy tejet érdemes-e adni, annyi mindent lehet erről hallani. Ha tápszer a másik választás akkor inkább szoptatok tovább, mert alternatívát keresek, a tápszer nekem inkább az gondolatban, hogy ha nincs teje az embernek, azt adja. Szóval ha felkel a lányom reggel, tejet, teát, pépet... mert én szendvicset eszek, de ő ugye azt még nem fog. Nem emlékszem hogy a mi időnkben mi volt, mi mit kaptunk.
2014. máj. 29. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is junior tejitalt kap.


Tejből maximum biot (semmi szüksége a hormonokra, gyógyszerekre, stb.), vagy növényit (zabtej, rizstej, kókusz).

2014. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 éves gyerek miért ne ehetne szendvicset? Darabokra vágva kis katonákat? Azért ennyi idős korára már a legtöbb ételt elméletben ennie kellene.
2014. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rosszul fogalmazhattam, úgy értem hogy ilyen kis gyerekeknek még legalább 3 dl tejtermékre van szükségük naponta, pl. anyatej, joghurt, túró, tápszer,junior tejital stb...,és mondjuk mellé szendvics. A lányom amúgy már mindent eszik, néhány kivétellel, magok, tojásfehérje, méz, gomba és tej feldolgozatlanul pl. . Még epret is adok neki, csak meghámozom, mert a mag allergizál. Szóval a tejalapú ital a kérdésem. Azt hiszem hajlok a junior ital felé, esetleg tehéntej picit higítva..,
2014. máj. 30. 18:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk felvágottat sem adok neki...
2014. máj. 30. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!