Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellbimbó piercinggel lehet...

Mellbimbó piercinggel lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,ki kell venni,már terhesség alatt.
2014. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Volt egy ismerosom aki kivette a piercinget es ugy sem tudott az egyik mellevel mert rossz helyen volt atlyukasztva :(
2014. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ó, értem. köszönöm.
2014. jún. 1. 18:35
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Mellbimbó piercing???? Te jó ég!!! és ezzel szoptatni???? hogy kérdezhetsz ekkora marhaságot???? :O
2014. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem marhaság, kedvesem. Valakinek igencsak hasznára fog válni ez a kérdés és a rá adott válaszok.

Logikusan végig gondolva valóban kicsinek tűnik az esély a szoptatás lehetőségére, azonban mi van, ha valaki rácáfol erre?


Kíváncsi voltam, megkérdeztem, a konzervativizmusodat pedig tartsd meg magadnak.

2014. jún. 1. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy lehet, mert a mellbimbódat bekapja és rácuppan a cicire, azzal meg nem lehet szerintem.
2014. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, már terhesség alatt is ajánlott kivenni. Az embernek kora terhesen az egyik tünete a mell, mellbimbó érzékenység lehet, nem biztos, hogy továbbra is kényelmes a viselése.

Szülésre ki kell venni, mert ha császármetszésre kerül a sor, semmilyen ékszer nem maradhat (se gyűrű, se fülbevaló).

Gondolom, még nincsen kisbabád, nem ismered a szoptatás mechanikáját. A baba bekapja a mellbimbót és a bimbóudvar egy részét, vákuumot képez, hogy szívni tudjon. A természetes anyag (cici) mellé bekerül egy fémtárgy is az aprócska szájába (gyakori szoptatási nehézség, hogy a mellbimbó nagy, a baba szája apró, nem tud rendesen rákapni, ehhez egy plusz nehezítő tényező a piercing). Nem is higiénikus, egészséges, ráadásul indokolatlanul fájdalmat okoz (eleinte amúgy is fáj).

2014. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár még nem próbáltam, és gyanítom nem is fogom, szóval csak laikusként tudok válaszolni valamicskét.

Nem hinném, hogy lehet. Illetve talán lehet, de tuti hogy kellemetlen. A babának is az ott egy idegen test, a mellbimbó a szoptatás elején amúgy is érzékeny, ezt még megspékelni egy fém pöcökkel, nem tudom.

Vagy az érdekel, hogy attól, hogy át van szúrva, képes lesz-e még tejleadásra?

2014. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, inkább az érdekel, képes-e "úgy működni, ahogy kéne". De köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2014. jún. 2. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha időben kiveszed, úgyis benőnek azok a lyukak amikbe a piercing van. Bár hogy a bennük lévő csatornáknak lesz-e bajuk, mert azok is át lettek lőve, hogy azok továbbra hogy funkcionálnak nem tudom, de biztos azok is regenerlálódnak. De ne szülés előtt vedd ki hanem már mielőbb.

Gondolom csak az egyik cicidben van ilyen nem? A másikkal még mindig tudsz szoptatni mert akkor az rendesen funkcionál, a másikból meg legfeljebb lefejed, ha a baba abból nem tudna szopni, persze piercing nélkül.

2014. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!