Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptassak hogy jó legyen?

Hogy szoptassak hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
2naposak vagyunk. A korházba azt mondtak,hogy elég 10perc,de másfél óránként. Hát ma igy is tettem 3kor és fél5kor evett. Nem hagyta abba a sírást és cumit kapott. 6kor viszont nem evett semmit. Bajt csináltam a cumival?ugye akkor szopik jól ha fáj mikor szivja?
2014. jún. 1. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Igény szerint szoptass. Ha éhes, adjál neki, ha nem, akkor ne. Akkor nem lesz sírás és a baba is jóllakik. Általán ez beválik :)
2014. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszeri cumitól még nem alakul ki cumizavar, nem csináltál nagy bajt. Viszont én a te helyedben nem hallgatnék senkire, hanem akkor szoptatnám a kicsit és annyi ideig, amikor és amíg ő igényli. Saját babámnál is így csinálom, szépen gyarapszik, jókat eszik. Ezt a 10 percet amúgy nem értem, mert emlékszem, hogy az első napokban jóval tovább nyammogott a kicsim, ő is és én is ügyetlenek voltunk még, több idő kellett. :) Igen, akkor szopik jól, ha fáj, mikor szívja, de nyugi, pár nap és már nem fog fájni!!:)
2014. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10percet én is hülyeségnek tartom,mert a 4hósom se végez 10 perc alatt,pedig ő már elég gyors. Ami nekem bejött,az az igény szerinti szoptatás.
2014. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem idő függő. az első időkben jó, ha fél órát legalább mellen van, utána lehet belőle 5-10p is, de ezt a baba dönti majd el.


nem kell fájnia! eleinte persze, de 2 hónapos korára hozz edződött a melled.


ha szépen hízik (heti vagy havi mérés elég), akkor jól is eszik, nem kell miata aggódni.


igen, a cumi okozhat gondot a szopinál, én nem adnám neki.


nálunk a 2-4 óránkénti etetés vált be, ahogy jelzett a baba, hogy éhes, és akkor addig, amíg szívesen evett.

gondolom azért mondták a 1,5 órát, hogy minél előbb sok tejed legyen, de 2 hónaposan már lehet hosszabb időközöket hagyni-ha a babád is úgy gondolja.

2014. jún. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!