Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kismamik! Milyen erzes szoptatni?

Kismamik! Milyen erzes szoptatni?

Figyelt kérdés

Meg csak a 10 hetben vagyok,de ezen gondolkodom hogy milyen lehet!

Mit ereztek?


2014. jún. 5. 21:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi nem ide szantam a kerdest!
2014. jún. 5. 21:12
 2/15 anonim ***** válasza:
Hű de izgi ez engem is érdekelni. Én álmodtam már a szoptatásról, de olyan semleges érzés volt álmomban, vagy inkább kicsit rossz. Most a terhesség vége felé azt érzem, hogy a bimbóim szúrnak középen, olyan feszítő érzés van benne, mintha bármelyik pillanatban szétdurranna és akkor spriccelne ki belőle mindenfelé a tej...szóval nekem ez elég gusztustalan eddig belegondolva inkább olyan megkönnyebbülést éreznék majd ha beindul. De pl. mikor mondják, hogy majd kézzel fejjek ilyesmi hát nem tudom elképzelni hogy hozzányúljak a mellemhez.. :S
2014. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Eleinte pokol, mindent a pasikra fogsz, hogy biztosan ők találták ki, hogy mekkora élmény a szoptatás (inkább szopatásnak gondolod), aztán egész jól belejössz, nagyon meghitt lesz és még élvezni is fogod. Majd sajnálkozol, hogy már nem kell neki a cicid, végül örülsz, hogy visszakaptad a tested és a szabadságod.
2014. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az elején fáj, éjjel izzadasz, naponta kell pizsit, ágyneműt cserélni.

Fáj a bimbó, a mell. Reggelre elázik a pizsi a tejtől.

Éjjel 2x felkel az fejni. Mire 1dl lefejsz, az egy óra. A baba nonstop rajtad lóg, a melleden alszik.

2-3 hónap mire belerázódsz, nem fog fájni, már nem 1 óra egy etetés, hanem csak 15 perc, s már fejni sem kell.

Olyan boldogság lesz ha ránézel a babára ahogy szopik, ő meg téged néz!

2014. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az első hetekben fáj,kisebesedik a bimbó,akkor én összeszorított fogakkal tettem a babát a cicimre.Aztán magától elmúlt a fájdalom és a seb is,most nem érzek a mellbimbómmal semmit igazából.Néha azt,hogy a baba szája meleg és szívogatja a mellem,de mást nem érezni.Mikor jön a tejleadó reflex,akkor az egész mellkasom feszül,mintha nyomná ki valami a cicimből a tejet.akkor jön is ,még magától spriccel is.Kicsit az kellemetlen,mikor befeszülnek.

Amúgy lelkileg nagyon jó érzés! Egy különleges kapcsolat köztem és a babám között!

2014. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fáj,és kellemetlen.
2014. jún. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fáj a szoptatás sohasem. Az elején sem volt kellemetlen, nagyon ügyesen szopizik a kislányom. Én sem tudtam elképzelni milyen lesz, tartottam tőle de most nagyon szeretem szoptatni. Amikor jóllakik, végez és elkezd mosolyogni rám, elolvadok tőle :-)
2014. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

1.valaszolo,igen en is valahogy ugy kepzeltem hogy fajni fog,kellemetlen erzes,de sokan mondtak mint itt is hogy elosszor az lesz,majd hozzaszokom,sot megszeretem.

2014. jún. 6. 08:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Nektek meg gratulalok!
2014. jún. 6. 08:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Eleinte kellemetlen, esetleg fáj is, mert még nem ügyes a baba, meg az anyuka. Meg fura, mert eddig azt a területet egész másra használtad, ha használtad. Szóval el kell vonatkoztatni a szexualitástól. Én féltem tőle, de aztán gond nélkül ment. Utána meg olyan jó nézni a babát, ahogy elalszik rajta, cuppog, látni rajta az elégedettséget, megnyugvást. Aztán volt egy időszak, amikor már rengeteget mocorgott a gyerkőc kaja közben, nehéz volt egy helyben tartani, esetleg harapott is, na, akkor már nem volt olyan meghitt. De szerencsére nekem nincsenek a szoptatásról kellemetlen élményeim.
2014. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!