Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elromolhat egy aventes kézi...

Elromolhat egy aventes kézi mellszívó? Miért nem tudok, csak egy-két cseppet lefejni? Mit csinálok rosszul? A gép jól van összerakva, megnéztem többször, vákumot is csinál, mégsem jó valami.

Figyelt kérdés
Nem tudok vele, csak pár csepp tejcsit lefejni, pedig a cicimben még van tej, érzem, és kézzel is tudok belőle fejni. Vagy nincs elég tejcsi a cicimben? A babi 80-100-at szokott belőle szopizni, most meg kb. 30-at evett, a maradékot szerettem volna lefejni. 5 hetes a pici. Mondjuk pár napja nem hajlandó 60-80-nál többet enni egyszerre, nem tudom miért, előtte többet evett. Emiatt már kétóránként cicire kéri magát. Lehet, hogy emiatt kevesebb a tejcsi? Ha kifogy a ciciből a tej, akkor már egy cseppet sem lehet kézzel sem kifejni? Vagy egy-két csepp akkor is van?
2010. jan. 2. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A tejcsi folyamatosan termelődik, mindig van benne valamennyi:) Ha elvileg kiüríti a gyerkőc, akkor is marad benn. Valószínű azért kéri magát többször cicire, mert éppen növekedési ugrása van, és így csinál magának több tejet, tehát ha gyakrabban szopizik nem kevesebb tej lesz, hanem több. Fejni lehet azért nem tudsz, mert nem indul be a reflex, de amúgy sosem fogsz tudni annyit kifejni, mint amennyit a baba kiszívna, tehát emiatt se izgasd magad. Próbáld nyugodtam fejni, akár hosszabb ideig is, nekem volt hogy 10 perc fejés után indult be a reflex, és lefejtem vagy 80ml-t, valószínű nálad is ez lesz:) És ha a baba elégedett, van elég pisis pelusa, akkor ne aggódj, eleget eszik. Az enyém 5 és fél hónapos, de van evés, hogy ő is csak 80ml-t eszik, akkor éppen ennyire éhes, majd eszik, ha még kér. Jó babázást neked!
2010. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Új vagy már régebbi a készüléked? Mert nekem a 2. babánál olyan egy év után lett egy pici lyuk az egyik alkatrészen és emiatt nem fejtette ki a megfelelő szívóhatást a mellszívó és én is csodálkoztam, hogy nem jön semmi, pedig éreztem, hogy még lenne mit kifejni. Aztán azt kicseréltem azt a kis alkatrészt és újra minden a régi volt.
2010. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A készülék nem új, kb. 3 éves, mert a nővéremtől kaptam, és a kisfia holnap lesz 3 éves. Melyik alkatrészed lyukadt ki? Honnan tudtál újat venni? Köszönöm a válaszokat. Próbálom tovább fejni a semmit, remélem mindjárt jön belőle valami:-))).
2010. jan. 2. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a kis átlátszó, puha, kupak alakú nyavalya lyukadt ki benne (pontosabban repedt meg), aminek a fehér pöckébe kell a fület beleakasztani. És volt még belőle egy cserepéldány, mert 2-t adtak eleve hozzá. De már én is érdeklődtem, hogy hol lehet alkatrészeket kapni, mert mindjárt megvan a harmadik baba és nála is szükség lesz a mellszívóra gondolom. Szóval a bababoltban azt mondták, már csak a gyártótól lehet rendelni Pestről, mert bababoltok már nem forgalmazhatják az alkatrészeket hozzá. Nővérdenek nem maradt meg ez a második darab. Hátha... Bocs ha nem tudtam értehtően leírni melyik darab volt az.
2010. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De igen, tudom melyikről beszélsz, sokat segítettél. De közben fejtem, ahogy írtad, és tényleg sikerült 30 ml-t lefejnem, 10 perc után. Nagyon-nagyon köszönöm.
2010. jan. 2. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és örülök, hogy sikerült! Kitartás tovább is, és jó sok tejcsit neked!
2010. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is Avent kézi mellszívóm van. Eleinte nekem sem ment, egy-két cseppet tudtam kipréselni. Aztán a tölcsér részéből, amit a mellre kell tenni, kivettem a szilikon betétet, és azóta tökéletesen működik. 5 perc alatt lefejem a tejet. Ezen kívül még lemosom meleg vízzel a mellemet szoptatás/fejés előtt, és egy kicsit masszírozgatom is, amíg nem kezd el csöpögni a tej, így sokkal eredményesebb, könnyebben indul meg a tej. Hozzáteszem, hogy ha azt a mellet fejem, amiből szoptattam, nekem is jóval lassabban indul meg, nehezebben jön, és én se tudok valami sokat lefejni belőle.
2010. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!