Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás kontra víz/inni...

Szoptatás kontra víz/inni adás anyatejes babánál? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos, anyatejes pici. Jó étvágya van,de ezt a nagy meleget,ő is rosszul viseli. (panellakásban,9.emeleten lakunk)Ráadásul bárányhimlős volt,de már gyógyul:) Az lenne a kérdésem,hogy ti adnátok neki vízet vagy szopizzoon amennyit jónak lát. Ha adok neki vízet nappal akkor éjjel 3-4 alkalommal is felkel,ergo én hulla leszek másnap. De ha szopizik akkor 1szer felkel,10-6/7 között alszik. Mit javasoltok?éjjel nem akarom vízre szoktatni,én ismegiszok éjjel 2liter vízet,mert olyan száraz a levegő..
2014. jún. 10. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
őőőőő biztos,hogy 15 hónapos???? Egy akkora gyereknek már rég kellett volna az anyatejen kívül más folyadékot is adni!!!!
2014. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Az anyatej étel, nem szomjoltó. Már régen kellene neki más folyadékot is inni.
2014. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen 15hónapos. Természetesen kap más folyadékot,de most ebben a melegben igényelte elöször.Eddig nem fogadta el.
2014. jún. 10. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hónapos, naponta minimum fél liter folyadékot (víz, tea, gyümölcslé) megiszik a tejen/tápszeren kívül. Szerintem itasd te is!!! Ilyen melegben pedig pláne! Este pedig adj neki valami rendes kaját vacsira, amitől nem lesz éhes éjszaka, és nem ébred fel szopizni (vagy ha fel is ébred, inkább itasd meg, lehet, hogy csak szomjas).
2014. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak anyatejes, igény szerint szoptatott csecsemőnél tényleg nem muszáj vizet adni, de amint megkezdődik a hozzátáplálás, már javasolt, így 15 hónaposan már persze, hogy kapjon inni. Azért ha csak az éjszaka a kérdés, hát úgy döntesz, ahogy nektek kényelmesebb...
2014. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól le leszek pontozva, de 5 hónapos babámnak adok vizet, ilyen melegben akár 2-4 decit is megiszik, és még így is sűrűbben szopizik. Szegénykém izzad nagyon, meleg tetőtéri lakásban lakunk. Enni még csak kb fél almát eszik naponta az anyatej mellett.
2014. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az éjszakák miatt kérdezem igen. Ha kap vizet akármit vacsizik, 3-4szer felkel.Plusz a nagy lány is egyszer h pisilnie kell. (nem tud egyedül kimenni) S azért én még aludnék tovább mint a 6-7 óra.. S az elég kevés ha 2-3 ránként felkel és eszik is..Ne 2percet szopizik..
2014. jún. 10. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!