Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+ tápszeres babának...

Szoptatás+ tápszeres babának milyen széklete kel hogy legyen és mindennap vagy elég pár naponta?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha csak szoptatok elég lenne 3-4 naponta, ha meg tápszer akkor kéne minden nap, de ha adok neki ezt is meg azt is akkor hogy van? Igaz sok tápszert nem kap, délutáni szopi után kell kb. 30-50ml pluszba, meg az esti szopi után szintén 30-50ml. Beba pro-t 1 adok neki. 19. lesz 2hónapos. Tegnap se kakált, meg ma sem. Ja meg sajnos hasfájós elégé.
2014. jún. 14. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ilyet még nem hallottam hogy aki csak szopik annak elég 3-4 naponta kakilni.Szèkletnek minden nap kell lenni.Felnőttnél és gyermeknèl is.Ha egy babànak nincs minden nap az hasfájos is lehet.Sajnos a tápszerhez nem értek.Mindegyik gyerekem szopott de minden nap volt kaki is.Inkàbb 2X mint egyszer se.
2014. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a kórházban is mondták meg a gyerekorvos is, mivel a pici a anyatejet mind felhasználja ilyenkor állítólag.
2014. jún. 15. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól tudja a kérdező, csak anyatejes babánál azt szokták mondani hogy a napi 7 és a 7 naponta egy kaki is normális!


Az én anyatej+tápszeres fiam a hozzátáplálás kezdetéig kb. 2-3 naponta kakilt egy "embereset".

Ebben, azt gondolom, elsősorban az a döntő hogy a baba hogy érzi magát. Ha nem hasfájós, jönnek a pukik, nem erőlködik akkor minden rendben van akkor is ha ritkább a széklet. Ha ez neki bármi panaszt okoz, akkor tenni kell valamit.

2014. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én babàm 7 hetes, kicsivel több a tápszer mint nálatok. Napi 5-6 szopi+tápszerrel (átlagban összesen 100-akat eszik) napi 1-2 kaki van, de volt olyan is, hogy 2 napig nem kakilt.
2014. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, ma már kakált az életem :) olyan hígabbat
2014. jún. 15. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:

3honaposom 30-50got szopizik kb reggel 80at és olyan 50-60 néha 90ml tapit eszik meg utánna. Igy kb 1/3szopi a többi tapi. A kakija valtozo, egy héten

3-6szor van. Van hogy mindennap aztan -2naponta. A lényeg valoban az hogy ha nem faj a hasa nem kakil keményet és nem erőlködik nagyon akkor rendben van. De elvileg legalább minden másnap kéne a vegyesen taplalt babáknak, a mindennapi lenne a legjobb de ez függ az elfogyasztott mennyiség és annak arányátol.A védőnö monta hogy ha másnaponta van az is tökéletes amig jokedvű.

2014. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 5 hónapos múlt, csak anyatejet kap, kb. 1,5 hónapja van az, hogy vmikor minden nap kakil 1x-2x s, utána pár(3-4) napig semmi. Kérdeztem a gyerekorvost, h miért van ez? Azt mondta, hogy az anyatejes babáknál normális ha naponta t¨bbször van széklet, de az is rendben van, ha jókedvű, nem hasfájós, nem kemény a hasa, ha csak heti 1x vagy 2x van széklet, mert tejesen felemészti a szervezete az anyatejet, teljesen hasznosítja.


Ha nem veszel észre komolyabb gondot a babádnál, pl. hogy nem kemény hasa, vagy nem szenved a kakilás miatt, és jókedvü, jó étvágya van, akkor szerintem nem lesz gond.

2014. júl. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!