Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fájhat a mellem szoptatá...

Mitől fájhat a mellem szoptatáskor?

Figyelt kérdés
5 hónapja szoptatom a kislányomat, eddig nem volt semmi gond. Tegnap óta viszont fáj mind a 2 mellem, amikor elkezdi szívni, nem a mellbimbó fáj, hanem a mellem belseje. Más anyuka is tapasztalt ilyesmit? Mi segíthet? Köszi szépen!!

2014. jún. 30. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Tudom, 5 hónapja csináljátok, de tuti jól van mellen? Mikor változtattam a technikán, utána elmúlt, pedig a sírás kerülgetett, annyira fájt.
2014. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ugyan úgy teszem mellre, ahogy eddig, lehet, h csak túl erősen szívta, és azért vált érzékennyé a mellem. Remélem nem fog ez a fájdaom sokáig tartani :S
2014. jún. 30. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Háááááát, nekem akkor kezdett el fájni a mellbimbóm újra a szoptatáskor, amikor közben teherbe estem a másodikkal.
2014. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát nincs kizárva az sem :)
2014. júl. 1. 00:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem az elején azért fájt egyszer, mert eldugult egy csatorna, ez olyan fájdalom volt, hogy akkor jelentkezett, mikor szívta a cicim a baba, de a mellszívóval pl. nem éreztem az érzést. (nálam csak egy ciciben volt, és hát jellemzője az volt, hogy tompa fájdalmat éreztem egy pontban, és csak akkor, mikor szívta a gyerek)

ezt úgy gyógyítottam, hogy mikor a gyerek a sajgó cicit szopizta, ujjbeggyel masszíroztam a fájó területet. (lépkedtem, nyomkodtam finoman a cicimet, a gyerek feje meg lötyögött közben :) de elmúlt estére a fájdalom)


volt egyszer olyan, hogy a gyerek túlszívta a cicit (ez is csak egy oldalon jelentkezett viszont) - azért volt, mert sokat szívogatta és erősen a mellemet. ez pedig olyan érzés volt, mintha parázs lenne a bordámnál, akkor is éreztem a csípő, égő fájdalmat, mikor a baba nem szopizott. erre meg az volt a megoldás, hogy "pihentettem" a cicit, vagyis többnyire a másik mellemre tettem a babám. ez a fájdalom egy napig is eltartott...


nem tudom, hogy tudod-e "pihentetni" a cicit, minden esetre próbálj babavizet adni a picinek pohárból, csőrős flakonból (jana baby 2,5 decis) kínáld többször, hátha csak szomjas, és akkor kevesebbet cicizik. a kevésbé fájó cicidet add neki inkább. próbálj őszibarackpéppel is jóllakatni, vagy almapürével, mi is 5 hónaposan kezdtük.

(a babám 14 hós lesz, de még mindig lelkes anyatejes) :)

2014. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat kedves utolsó :)
2014. júl. 3. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha mind a kettő, nem hiszem hogy gyulladás, vagy hasonló, én is a terhességre tippelek. Teszt? Én is így tudtam meg hogy terhes vagyok, bár az én lányom 10 hónapos.
2014. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs kizárva a terhesség, bár még egy kicsit korai lenne. De most is érzek olyan enyhe görcsöket, mint mielőtt meg szokott jönni a menzim. Csak az a bökkenő, h egyáltalán nem biztos, h a menzi miatt vannak a görcsök, mert mikor terhes lettem a kislányommal, akkor is ezt éreztem, mintha meg akarna jönni.... aztán + teszt lett belőle.
2014. júl. 4. 01:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elzárodott a csatorna. Mert bölcsőtartásban szopizott csak mind a két cicin. Szintén maszirozgattam de nekünl a poz valtogatás jött be.
2014. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!