Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babám tudom majd szoptatn...

Ha a babám tudom majd szoptatni, akkor nem kell neki néha adni egy kis babavizet is? Csak azért, hogy ne legyen szomjas.

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz szomjas, az anyatej szomjoltásra is szolgál. Babavizet felesleges neki adnod, először is a fent említett ok miatt, másodszor mert vizet főként cumisüvegből szoktak adni, aminek (kevés kivétellel) a ciciről való leszokás lesz az eredménye. Szerintem ne adj neki ha szopizik.
2010. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg, ha elég az anyatej, teljesen felesleges vizet, teát, vagy bármi más folyadékot adni. Az anyatej kielégíti a napi folyadékszükségletét. Sőt, valahol azt olvastam, hogy az anyatej a bélben egy védőréteget képez, amit a tea, víz lemos és kb. 2 hét kizárólagos szoptatás kell, hogy visszaálljon. Persze sokan mondják, hogy az anyatej édes és a baba szomjas marad, de ez amúgy nem igaz. Az más, ha a baba hasfájós, vagy bármi más okból muszáj neki teát, vizet adni. A fiam 6 hónapos koráig kizárólag csak szopott. Akkor kezdtük el a hozzátáplálást, már nyár volt, mégsem adtam neki más folyadékot. Vizet először 8 hónaposan kapott, akkor már sok mindent evett, tombolt a hőség, ezért elkezdtem. Persze eleinte csak 1-2 kortyot ivott, idő kellett míg hozzászokott. Sosem volt hasfájós. Nagy melegben többet szopiztattam.
2010. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az anyatej "eleje" híg, vízszerű, kiváló szomjoltó, nem kell mellé babavíz
2010. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy tudom, hogy elég az anyatej, ennek ellenére néha adok neki vizet, de nem babavizet, hanem forralt csapvizet. Akkor adok neki, amikor sokáig sír (kicsit hasfájós), és látom, hogy teljesen kiszáradt a szája. Ilyenkor megsajnálom, beleképzelem magam a helyzetébe, és kap egy kis vizet.
2010. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha annyira sajnálod hogy kiszárad a szája a sírástól miért nem a cicidet dugod a szájába? nem értem minek neki víz...

bocs az offért...

az anyatej kitűnő szomjoltó, ha cicizik akkor nem kell neki víz csak anyatej.

2010. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a sírástól kiszárad a szája, akkor már csak azért is inkább szoptatni kellene, mert a szoptatás nem csak etetés, itatás, hanem nyugtató is. Már maga a művelet is, és a tejben lévő nyugtató hormonok is.
2010. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell víz. Az anyatej először vízszerű, utána jön a zsírosabb és a végén szintén a szomjoltó része. Nem azonnal a legtáplálóbb tejet kapja a baba szoptatáskor.
2010. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!