Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bábakoktél? Van akinek használ...

Bábakoktél? Van akinek használt? Ahogy olvasom mindbe alkohol van. Nem ittam a terhesség alatt, de már komolyan úgy érzem lehúzok egy feles pálinkát hátha segít.

Figyelt kérdés
Egyszerűen az istenért nem akar megszületni a babám. Júni 28-ra voltam kiírva és semmi...teljesen zárt vagyok, se egy jósló semmi.. ha nem indul meg spontán akkor jövőhéten megindítják...amitől eléggé félek, jobban szeretném ha spontán indulna...tudom hülyén hangzik de már ez is megfordult a fejemben hogy megiszok egy-két feles pálinkát hátha beindul tőle...
2014. júl. 4. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért félsz az indítástól? Én nagyon könnyen szültem, pedig oxival inditották.
2014. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
alkoholt azért ne igyál nehogy később baj legyen belőle.. :) szeretkezettek inkább. Nyugi kitartás könnyű szülést.. Ja és nem leszel kevesebb ha indított a szülésed és nem is biztos hogy rosszabb lesz... fel a fejjel.. :)
2014. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Indítottnál is ugyanolyan az esélye a sima szülésnek mintha magától indul be? Én csak attól félek ha indítják nem úgy fogok tágulni és félek nehogy császár legyen a vége...a császártól nem is félek hanem rettegek...
2014. júl. 4. 19:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze indított szülés nem egyenlő egyből a császárral.. Nyugi ha magától megindul is ugyan annyi az esély a császára mint ha nem remélem érted!! Agyban dől el minden szóval nyugodj meg mert ha rágörcsölsz rosszabb lesz. Pihenj sokat beszélgess a picihez élvezd ki az útólsó napokat :)
2014. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Azért ha nem indul be a szülés, akkor a baba még nem akar jönni, ha megindítják, az mesterséges, és nagyobb az esélye a császárnak, mert nehezebben történnek a folyamatok. Arról nem is beszélve, hogy ha nekem megindult volna, megvártam volna az 5 perces fájásokat, ami lehet 12-20 óra vajúdás is, és utána mentem volna be a Kórházba. De mivel indítottak, így ez a Kórházban történt, és 5 óra vajúdás után már "türelmetlenkedtek", hogy mi van már. Persze hogy nem tágultam, pedig nyomták belém az oxyt. Le is állt minden, így császározni kellett. Szóval mindenképpen nagyobb az esélye a császárnak, ha indítanak.


Egy ismerősöm otthon szeretett volna szülni (már lehet), de meg volt határozva, hogy ha eddig és eddig nem indul be, akkor Kórházban kell szülnie. Az utolsó estén bábakoktélt ivott, és hajnal 2-kor beindultak a fájások. Szerintem nem veszíthetsz semmit, igyál bábakoktélt!

2014. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, még valami, engem burokrepesztéssel indítottak és utána kaptam az oxitocinokat.
2014. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én málnalevélteát ittam, a 40. héttől már napi 1 litert. Aznap teljesen zárt voltam még. Jóslóm csak időnként, este volt kicsi, enyhe görcsök, ha aznap megerőltettem magam. Nagyokat sétáltam, kikeféltem négykézláb a szőnyeget, még lépcsőzgettem is, de semmi. Akkor már inkább nem kíméltem magam, hátha beindul, de bábakoktélt nem mertem volna próbálni. Az 5. napra bő 2 ujjnyira kitágultam, ekkor szülőszobára küldtek. Dél körül bekötötték az oxit, egyből fájásaim lettek, később jött a burokrepesztés. Fél ötkor született a babám. Azt mondták jól reagál a szervezetem az oxira. Én örülök, hogy indították, mert attól féltem, hogy nehogy utcán, éjszaka,induljon magától, honnan fogom tudni, hogy éppen mikor induljunk, stb. Szóval nekem így teljesen kényelmes volt, péntek délben érkezett a kicsim, hogy még apa is nyugodtan ott lehessen velünk! :) Ne félj az indítástól! Beszélj a babáddal, sétálgass, inkább ilyen finomabb módszerekkel próbáld kicsalogatni!


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2014. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

ne igyál bábakoktélt!

a baba belekakilhat tőle a magzatvízbe.

2014. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bábabkoktél nem egyenlő az alkolhollal azért.Szülésznővel egyeztess előtte,ha innád.
2014. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem ittam végül, de még mindig semmi:(. éjszaka azt hittem végre mehetünk, mert 3 órán keresztül 20-25 percenként nagyon begörcsöltem 1 percekre, de elmúlt reggelre...
2014. júl. 5. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!