Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mikor kezd el emelkedni...

SOS! Mikor kezd el emelkedni az anyatej mennyisége (3 napja van tejcsi és mindig ugyanannyi, de kevés)? Pár napja ugyanannyi a napi lefejt adagom?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem császárral. 3 napja indult be a tejcsim. Napi 230-250g tejet jön a melleimből. Ez a babámnak kevés, mert már most megeszik napi 400-500g-ot. Kapott pótlást a kórházban, mert ugye nehezen indult be a tej és üvöltött az éhségtől. Úgy érzem nem tudom utolérni a babám igényeit...Mit csináljak??? Nem akarok neki pótolni, hacsak nem muszáj. Rengeteget iszom, szerintem többet is 3 l-nél, próbálok sokat és táplálót enni, pihenni, de nem nő a mennyiség...3 napja ugyanennyi. Fog ez emelkedni??? Nagyon aggódom, kérlek segítségetek! Kinek milyen tapasztalata van?

#szoptatás #anyatej #anyatej növelése
2014. júl. 8. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy, ha a tápszert fokozatosan, minden nap 10-20 ml-rel csökkented.

Most az az üzenet megy az agyadnak, hogy a megtermelt tej mennyisége elég, ezért nem is gyarapodik. Inkább kevesebb tápszer, és sűrűbb szoptatás kellene. Minél több tej fogy, annál több termelődik meg.

2014. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 óránként szoptatok...Napi 10-12 alkalom.
2014. júl. 8. 16:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Fú, akkor nem tudom.

Pihenni tudsz eleget? Egyszerre mennyi ideig szopizik? Két mellből eteted? Eszel rendesen?

2014. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet a pihenéssel van gond. Elég sokszor ébred a pici. 2 etetés között is sokat nyekereg, ébredezik, megcsavarja a hasát a szél és elég sokat vagyok fent. Nagyon fáradtnak érzem magam. Van segítségem, de nem tudok aludni, ha hallom, hogy sír a pici... Inni sokat eszek és enni is próbálok többet és táplálót. Egyébként milyen ütemben kellene emelkedni? Napról napra lett több?
2014. júl. 8. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár eleinte nem mértem, csak mikor a védőnő kérte, hogy mérjem. De nem emlékszem ugrásszerű növekedésre. Mindig rátettem, és ő evett. Nekem a görögszénamag tea segített sokat. Ezt próbáltad már?
2014. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fejès èl nem jön annyi mint amit leszívna. Ne fejjed csak szoptass. Egèsz nap ha kell. A pòtlás hülyesèg, mert kereslet-kínálat alapján müködik a termelès.. Annàl több tejed lesz minnèl többször ráteszed. De ha tàpszeres baba lesz a vègèn az sem katasztrófa. Más is felnött azon. Z
2014. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt tedd fel a kérdésedet: [link]
2014. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!