Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8-9 hetes babátok mennyit...

8-9 hetes babátok mennyit szopizik alkalmanként, és hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
Nem a testsúly kg-os számolgatásra lennék kíváncsi, hanem konkrét esetekre. Előre is köszönöm.
2010. jan. 7. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptattam. Volt, hogy 10-12x is szopizott, de olyan is, hogy csak 7x (ez volt a ritkább). Azt, hogy mennyit, azt sosem mértem.
2010. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sokszor..............
2010. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8-10x szopizik igény szerint. Nem tudom, mekkora mennyiséget, de egy szopi kb 15 percig tart, addig intenzíven szopizik. A gyarapodással eddig nem volt gond.
2010. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nekem napi 6x 100-110-et szopizik, de volt már 140 is. Általában reggel többet eszik
2010. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Amiatt aggódom, hogy eddig úgy tűnt, hogy nagyon jó evő. Már 120-130-akat ettünk, de most úgy tűnik, hogy visszavett a tempóból vagy a tejem kevesebb (remélem nem), mert napközben csak 90-110-eket eszik. És nem csak egy-egy napja, hanem már jó két hete. Fura mert pont 6 hét körül olvastam a mennyiségi ugrást, erre ő pont akkor vett vissza és azóta sem viszi túlzásba:(
2010. jan. 8. 15:04
 6/7 anonim válasza:
a 17:47-es vagyok és nekem is a 6. hét körül evett kevesebbet, csak 60-80-at. Az elmúlt napokban fejtem is rendesen, hogy több tejem legyen, mert most 2 hónapos és most már csak napi 5x eszik, de így 130-140-et. attól is függ a mennyiség, hogy milyen gyakran eszik, de szerintem ne aggódj, ha nem elég neki úgyis észreveszed.
2010. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mennyiségi ugrás nem a legjobb megnevezés. :)) 6 hét körül a babák fejlődési ugráson mennek át. Ilyenkor az igényük megnövekszik, de a mell csak pár nap után áll át a több termelésre. Ezért érdemes sűrűbben mellre tenni. A mennyiség miatt azonban ne aggódj, ha a babád nyugodt, van elég pisis-kakis pelusa és megfelelően hízik. Van olyan baba, aki sosem ette meg az előírt mennyiséget, mégis megfelelően hízik. A szopizásokat fölösleges állandóan méregetni, mert csak téged fog az őrületbe kergetni az állandó mérlegelés. Ha kíváncsi vagy arra, hogy fejlődik-e a babád, bőven elég naponta 1x, mindig u.abban az időben (mondjuk fürdetés előtt megmérni), de még jobban jársz, ha csak heti 1x méred.
2010. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!