Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak 70grammokat eszik...

Miért csak 70grammokat eszik meg 7 hetes babám? Más is volt így?

Figyelt kérdés
Ennyit evett akkor is mikor hazajöttünk a kórházból.A heti súlynövekedése 120-200gramm között mozog.Elég hasfájós,sokszor csak sír a cicin.
2010. jan. 8. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként szoptatod? Mi is hasfájósak voltunk, aztán mivel cicin nyugodott meg, hát attól még jobban fájt a hasa. Próbálj meg rájönni, mitől fáj a hasa. Ha nem megy máshogy, írd fel mikor mit eszel, és mikor fáj a pici pocija. Én így rájöttem, 2 hónap szenvedés után, hogy mindennap a vastabletta miatt fájt a hasa, hiszen nekem is gyomorgörcseim voltak. Amíg hízik, nincs gond, de ha sír a cicin, akkor lehet nem is éhes. Ha pedig nem éhes, és mégis szopik(hiszen náluk ez reflex, napi 16 órát szopnának), akkor az emésztetlen tejre még rászoptatsz, tuti hasfájás. Próbáld ki, hogy nem akkor teszed mellre, ha "letelik az idő", mondjuk a 3 óra, hanem megvárod, míg sír. Ha alszik,és sírva kel, lehet hogy csak büfike nyomja. Mielőtt mellre teszed, nézd meg a pelusát, büfiztesd meg, és ha tiszta, és nem kellett büfiznie, és eltele 3-3és fél óra a legutóbbi szopi után, akkor tedd mellre. Figyeld meg magadon, hogy fáj-e a hasad pl tej után, egyéb puffasztó kaják után, vagy szedsz-e vmi gyógyszert napi rendszerességgela, minek mellékhatása gyomorpanaszok. Sok sikert, és bocs ha sokat okoskodtam:)
2010. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én babám is mindig jóval kevesebbeket evett és eszik, mint ami "elő van írva". De mivel szépen hízik 3.5 hónapja, pisil-kakil és nem sír, ezért felhagytam a méregetéssel, hogy ne idegesítsem magam. Tegnap kíváncsiságból mértem pár evést: volt hogy 220g-ot, volt hogy 110g-t evett. Nem érdemes ezen görcsölni, tudja mennyi kell neki, és a Te babád is szépen gyarapodik, úgyhogy ne parázz!
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Nem veszem okoskodásnak,mert hát ugye azért írtam,hátha tud valaki valamit tanácsolni!Igyekszem figyelni rá,mit eszem,eddig még nem jöttem rá melyik ételtől fájhat a kis gyomra.Általában 3-4 óránként eszik,délelőtt van úgy,hogy hamarabb kér.

Próbálok leszokni a mérlegelésről,csak hát idegesít,hogy nem eszik eleget.Köszi mégegyszer,megnyugtató,hogy más is jár hasonló cipőben!

2010. jan. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!