Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nagyon utána olvastam, és...

Ha nagyon utána olvastam, és elméletben már tudom hogyan kell szoptatni, akkor fog menni gyakorlatban is? Merthogy állítólag a helyes technika a lényeg.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Én pont azért harcoltam a kórházban, mivel már kiírták a tápszert a babámnak, hogy szó nem lehet róla. És végül nekem lett igazam.

A kórházban mondták, csak bimbóvédővel fogok tudni szoptatni, azt elfelejtették mondani, hogy ez nehezebb a babának és nem tíz percig kell szoptatni, hanem hosszabb ideig. Mikor már megszokta a mellem és tudott bimbóvédő nélkül szopizni és eleget evett és mondtam nekik, hogy nem kell ide tápszer, mert bimbóvédő nélkül nagyon megy, mi volt a válasz: hát persze anyuka, nem tudta? Nem tudom honnan kellett volna tudnom.

A msáodiknál reggel hattól este nyolcig éhezett a baba, mert nem is vette a szájába a mellemet, de egész nap hányt, nem tudom, hányszor öltöztették át. Az egyik okos azt mondta, hozassak be cumit mert hátha rákap. Este nyolckor, sírva vittem ki a nővérnek, aki csodálkozva: Nem szívták le a gyomrát anyuka? Hát hogyan szopizna, tele van a gyomra magzatvízzel, van annyi esze, hogy nem eszik rá. És leszívta kb három másodperc alatt, és láss csodát utánna szopizott a baba.

íúgyhogy én is a szoptatási tanácsadás pártján vagyok a nővérek számára, mert nem az anyukáknak a nővéreknek kényelmesebb a tápszer. A csecsemőorvos barátnőm mondta, aki ott dolgozik az osztályon, hogy tápszert csak orvos adhat és ő nem adott senkinek mégis elfogyott egy éjjel másfél liter.

Úgyhogy hiába az elmélet, a gyakorlat más és ha segítséget sem kap az ember még nehezebb.

2010. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jan. 10. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!