Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akkor is ér valamit az anyatej...

Akkor is ér valamit az anyatej, ha?

Figyelt kérdés
minden szoptatás után pótolni kell tápszerrel? Valaki azt írta itt, hogy a tápszer egyből lemossa a baba beleiről az anyatejet, - gondolom arra gondolt, hogy így nem tud felszívódni. Igaz ez?
2014. júl. 20. 13:17
 1/8 Kerria ***** válasza:
100%

Hasonló gondokkal küzdöttem, nekem egy szoptatási tanácsadó azt mondta, amíg van egy csepp tej is, addig adjam neki. Erről a lemosódásról nem hallottam még, így se cáfolni, se megerősíteni nem tudom, de abban olyan formában van a vitamin, ami egyből, természetesen tud beépülni.


Tudom, macerás a szopi és tápi együttesen, de amíg van, ő azzal jár a legjobban.


Csak ügyesen, kitartást!

2014. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ameddig van az a legjobb a babának. nem hallottam erről a lemosásról... nálunk a gyerekkórházban a tápot õsszekevertêk az anyatejjel. szerintem ami benne van az felszivodik ugyanúgy
2014. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is így csinálom születésétől, már 3 hónapja.
2014. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Egy csepp is aranyat ér!

Én 10 hónapos koráig fejtem, illetve szoptattam 8 hónapig, utána már nem volt sok értelme (+ a foga is kibújt), napi 10-15 ml jött az utolsó 1 hónapban, de ez is több, mint a semmi.

2014. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
aranyat ér? kicsit túlzásokba estek.. ezzel frusztráljátok a szoptatni nem tudó anyukákat..
2014. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az anyatej védőréteget alkot a baba tápcsatornáján. Ezt bármi más lemossa-tápszer, cukros víz, sima víz, tea.

Tehát ha mást is kap, akkor ez a védőhatás nem érvényesül-viszont az összes többi jótékony hatása igen!!!

Simán felszívódik így is.

Amíg akár egy csepp anyatej is van azt érdemes megkapnia a babának!!!!!!!

2014. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én erről nem hallottam,én is adtam mellé tápszert 3 hónapos kora után. Az anyatej a legjobb a babának,amennyi van,azt had kapja meg,ha nem elég,persze egészítsd ki neki.
2014. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz betegesebb, ha attol felsz. A lanyomat 4 honapig tudtam szoptatni, az utolso honapban mar tapszert is adtam neki. Egy honaposan, amikor meg boven anyatejes volt, nagyon beteg lett. Az egesz csalad, en is, nathas volt es o is elkapta. Nem vedte meg az anyatej.
2014. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!