Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15 hónapja szoptatok. Még...

15 hónapja szoptatok. Még mindig nem állt be a menszeszem. Szeretnénk kistesót. De így hogy? Nektek mikor állt be?

Figyelt kérdés
áprilisba jött meg először(1éves volt a babám),májusba is megjött napra pontosan,júniusban 14nap pecsételés nem folyamatosan(csak barna,kliont szedtem),itt a július mensi sehol..akkor most mi van vajon?(terhesség?vagy csak még mindig a szoptatás okozza?(nap2-3szopi van még)
2014. júl. 22. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is pont 15 hónapot szoptattam. A kisfiam 8 hós volt, amikor először megjött a menzeszem, nekem rögtön beállt 28 napos ciklusokra, rá 5 hónappal pedig teherbe is estem. Tehát a fiam 13 hónapos volt, amikor megfogant a testvérkéje. Utána még napi 2-3x, éjjel oedig volt, hogy 10x is szoptattam. Szóval az én esetem azt mutatja, hogy szopi mellett is teherbe lehet esni, arról iszont nem tudok nyilatkozni, hogy a rendszertelen menzesz mennyiben befolyásolja. Laikusként azt gondolnám, hogy okothat zavart a peteérésben, én dokihoz mennék a helyedben.
2014. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez tök alkati dolog, van akinek a napi egy szoptatás is beborítja a ciklust, másnak meg a napi 7-8 szopi mellett is van peteérése, már a baba 3-4 hónapos korában.

Nekem is úgy volt mint Neked, Kérdező. Az első vérzést követően fél év után jött össze a tesó, a vérzések össze-vissza jelentkeztek, 28 és 50 nap között, a normális és a "mindjárt elvérzek" típusú özönvíz-szerű fajtákból. Eleinte (2-3 hónapig) "programszerűen" voltunk együtt, azaz kétnaponta, na az elég illúzióromboló volt, de magam sem tudom miért, nagyon ragaszkodtunk ahhoz, hogy a 2. és 3. gyerek között is a szűk két éves korkülönbség legyen, mint az 1. és 2. között. Amikor nem jött össze a mutatvány, akkor abbahagytuk a görcsölést, akkor voltunk együtt amikor kedvünk volt, és láss csodát... Így most szűk 2,5 év lesz köztük.

2014. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!