Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idegenkedek és félek a szpotat...

Idegenkedek és félek a szpotatástól. Hogyan készüljek fel rá? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kettős érzés van bennem. Imádom a terhességem. Szeretem ahogy mozgolódik. Készülök az érkezésére, vasarolgatok, rendezgetem át a szobákat, fürdőt , lakást... Elkezdtem olvasni a táplálásról. Nagyon idegennek érzem a szoptatást. Nem ertem ezt az érzést magamban. Rossznak érzem magam, de mégsem tudok tole szabadulni. Ti hogyan hangolodtatok rá a szoptatásra?

Segítségek mit tehetnék?


2014. júl. 28. 09:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Félek, hogy ha nem változik meg bennem ez az érzés, akkor a tudatalattim gátolni fog és nem is lesz tejem
2014. júl. 28. 09:52
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz! Jön ez magától! Legalábbis én is így voltam, aztán most már nem idegenkedem tőle
2014. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele mint te, és úgy gondolom hogy inkább két lehetőségnek örülnék, hogy ha megváltozik a véleményem akkor ne folyásólja a dolgot a tudatalattim, de ha ugyan olyan lesz a hozzáállásom mint most akkor ne öntsön el a tej mert feszengve nem akarok szoptatni.de remélem minden rendben lesz van még alig 2 hetem. sok sikert, szoptatás nélkül is lehetsz szuper anya, nem idegeskedj, azaz én ezzel vigasztalom magam.
2014. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még terhes voltam soha nem gondolkodtam rajta hogy milyen lesz a szoptatás meg sem fordult a fejemben, azt tudtam hogy biztos hogy szopizott fog. Ahogy megszületett rátettek cicire ameddig kórházba voltunk 2 nap végig cicizett. Nagyon jo érzés volt. 6 és fél hós koráig szopizott. Utánna sajnos elfordult tőle ... Szerintem ne görcsölt rà, a szülés utàn egyből cicizni akar majd, nagyon jó érzés lesz :) és később is hogy együtt alszol vele miközben ő szopizik. Én imádtam de soha nem gondoltam rà a terhesség alatt, hogy milyen lesz, csak teljesen alap volt hogy szorozni fog :)
2014. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 rejtjel ***** válasza:
100%
Amikor megszületik, és ott lesz az a csak benned bízó kis picike, és boldogan szopizik, úgyis elönt a szeretet és a lelkesedés :) Amivel készülni tudsz: Avent mellbimbóvédő krém: nem olcsó, de az első időkben áldás, és már a szülés előtt el lehet kezdeni, erősíti, felkészíti a mellbimbó bőrét. Amit még fontos tudatosítani, hogy senki nem úgy születik, hogy tud szoptatni, bele kell jönni, neked is és a babának is. Ne keseredj el, ha lesznek kezdeti nehézségek, mindenkinek vannak. Összeszoktok, és minden rendben lesz :)
2014. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam. És nem öntött el sem a lelkesedés, sem az boldogság az első szoptatásokkor. Csak az iszonyatos fájdalom, mintha egy fejszét vágdostak volna belém. Szóval ilyen is van, nem csak a mindent elsöprő örömmámor. Legközelebb beviszek magammal egy szoptatási tanácsadót egy dúlával karöltve,és napi 24 órában magam mellé állítom őket. Mert a csecsemős nővérek, védőnő, dokik tudása nem bizonyult elégnek nálam, ők is feladták.
2014. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En is idegenkedtem. A nagyobbik lanyom nem kerult mellre kozvetlen szuletes utan, es mivel kettos erzeseim voltak meg elso nap sem, a csecsemosok nem is eroltettek. A tejem ettol fuggetlenul megjott, majd az elso mellretetel utan el is mult a ketos erzes. Igen, nekem is fajt maga a szoptatas, most a masodikkal is faj neha, de most fel sem merult mar bennem, hogy hogy fogok szoptatni. Ha a kicsi orditani fog, a melled pedig mar majd szettdurran nem lesz kerdes mi legyen. A korhazban ugyan is senkit nem fog erdekelni akarsz e szoptatni. Ha nem, napokig nem fog enni a babad, mert ott tuti nem adnak majd semmit.
2014. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
azért ez nem teljesen így van, nálunk adtak a kórházban női tejet a babáknak, akiknek nagyon leesett a súlyuk. A lányom is ezt kapta.
2014. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól félek. Nem tudom elképzelni, hogy a mellbimbomat bekapja es szopizik. A gondolattól is rosszul vagyok, hogy mellre zegyem. Annyira nagy ellenérzés van bennem.
2014. júl. 28. 16:33
 10/14 anonim ***** válasza:
A Peterfyben semmit nem adtak. 3 korty vizet a legnagyobb melegben. A szobatarsamnak nem lett teje, utolso ejszaka adtak a babanak tapszert, addig semmit. Folyamatosan sirt, es fogyott.
2014. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!