Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit esznek azok a babák...

Mennyit esznek azok a babák elalvás előtt, akik átalusszák az éjszakát? A babám már majdnem 5 hónapos, de még soha nem aludta át az éjszakát. Minimum 3-szor kel.

Figyelt kérdés
3 hónapos korig igény szerint szopizott, éjszaka is 3-szor, majd volt egy időszak, amikor óránkét kelt este. Kezdett elapadni a tejem, így kapott tápszert. Azóta csak cumisüvegből iszik, így állandóan fejnem kell a tejet. Átlagosan 130 - 150 ml eszik, de még mindig 3 óránként megéhezik. Nagyjából visszajött a tejem, de este elalvás előtt kap 160ml tápszert. Rendesen gyarapszik, de este nem alszik. Mit tehetnék, hogy átaludja az éjszakát?

2014. júl. 29. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Semmit! Az én fiam két éves múlt és még felkel éjszaka igaz csak inni kér de akkor is!
2014. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy azok a babák éheznek,akik éjszaka is felébrednek enni. Próbáltam vizet adni neki, de nem szomjas éjjel, hanem éhes. Ez a min. 3-szori kelés mennyi ideig számít "normálisnak"?
2014. júl. 29. 11:51
 3/18 anonim ***** válasza:
3 hónapos, tápszeres. Napközben 100 ml-t kap egy étkezésre, az esti 120 ml. 8-10 órát alszik éjjel.
2014. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És milyen időközönként eszik? Én nem értem miért van ez az éjszakázás, alapjáraton nyugodt baba, a védőnő folyamatosan azt szajkózza, hogy igény szerint szoptassam, akkor átalussza majd az éjszakát. Már nem fogadja el a cicit, de amíg igény szerint szoptattam, akkor sem aludt éjjel.
2014. júl. 29. 12:02
 5/18 anonim ***** válasza:
1 éves normálisan étkezik ( este is) mégis 2kel cicizni. Van, hogy csak 1x. Jön a foga, kb 10x ébred. 9hós koráig 3x,4x evett éjszaka. Vizet nem fogadta el.
2014. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3hónapos kora óta nem kel fel éjjel. Tápszert kapott ,lefeküdtem aludnivártam hogy kelt majd 3óra múlva,de nem keltett csak reggel 8körül:) Egyik napról a másikra fogta magát és reggelig aludt! 5hónaposan is tápszert kapott vacsira kb 180milit. 7hós volt amikor tejpépet kapott egészen 10hós koráig vacsira védőnő javaslatára,de már 2hete nem adom neki mert jobbnak látom már csak a sima tápszert. Próbáld ki a milupa jóéjt tejpépet. Most 10,5hós
2014. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 2 hónapos fiam eszik 6x150 ml egy nap,ebből az egyik éjfél körül a másik kaja pedig hajnal 4 körül van.

Este 9kor alszik el.

Ezek szerint az én fiam eszik túl sokat? 2 hónap alatt két kg hízott(most 4730gramm),igaz 3 héttel hamarabb született. Csak tápszeres baba.

Te adsz neki már mást is?

2014. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 2 honapos lesz, este fel nyolckor szopizik 110-130 kozott, fel ketto korul eszik, majd reggel 5 korul 130g-okat. En nem tartom az igeny szerinti szoptatast jo dolognak egyebkent. Az nagyobbik lanyommal nem volt gond, mert nem volt nagy evo, de a kisebbiknel azt vettem eszre, hogy a kajaval nyugtatja magat. Folyton degeszre eszi magat, hogy megnyugodjun, es nehez is lehet massal megnyugtatni. Nem hiszem, hogy a pici gyomrukat ez nem terheli meg! Raadasul gyorsan hizik. Mar pici korban hozzaszoknak, hogy a kajaval nyugtassak magukat. En napkozben mar probalom kihuzni jatekkal, hogy csak 3 orankent egyen.
2014. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az én babám 5x eszik egy nap, többet nem kér. Első kajcsi szopi, többinél pótolnom kell már szinte az elejétől sajnos (de így is több a tej mint a táp.) 3 hónapos, kb 2 hós korától 9-től alszik reggel 6-ig. 140-150-et eszik egyszerre. Kislány.

Nem alszik nap közben sokat? Mondjuk 2-3 óránál többet délután? Hogy altatod? Ha pl háton van, ahogy felébred hasra tennéd?

2014. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 xStefix ***** válasza:
49%

Nem az a normális, ha egy ekkora baba átalussza az éjszakát; legalábbis nem szabad ezt elvárásként kezelni!!!

Nagyon ajánlom figyelmedbe, sokat tanulhatsz belőle:

[link]

2014. júl. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!