Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » újabban az egyikben kevesebb...

újabban az egyikben kevesebb tej v alig termelődik. Ez előjele annak, hogy nem lesz tej?

Figyelt kérdés
meg az is érdekes, hogy nem 3 óránként lesz "tele" hanem 4-5. ez azt jelentené, hogy húzzam ki a babánál az etetési időt, tehát a baba igényeire áll át a tejtermelés, tehát etessem kevesebbszer?
2014. júl. 29. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 2 és fél éve szoptatok, ebből kb 1 évig rendesen szívta a tejet mind a két mellemből, majd amelyikből könnyebben jött arra rászokott olyannyira hogy másfél éve csak egy ciciből szopik.A másikat ha megnyomom jön abból is tej de mégsem szívja.Hallottam ilyet már màstól is.A babád ha éhes jelez, én mindig igény szerint szoptattam szoptatok.Soha nem nèztem az órát.Ha jelzett, adtam neki, vagy èhes vagy szomjas volt.
2014. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jó sokáig van tejed, jó neked


én meg azon is kezdtem gondolkodni, mi lehet a fél oldalammal, szívbajok, meg hasonlók, már mindent számításba vettem :)


az én babám jelzései kiszámíthatatlanok

vagy átaludná a fél napot evés nélkül, vagy 10 percenként pityizálna egész nap, rá nem merek támaszkodni, össze vissza terhelné a gyomrát

2014. júl. 29. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor 3 óránként kínáld meg, tudod kereslet kínàlat.Amennyit szopik annyi termelődik.Minél sűrűbben annál több a tej.Mindegy mit eszel mit iszol.Mennyi idős hogy ilyen sokat alszik? Nem vashiányos? Megkérdezted az orvost hogy felkeltsed e esetleg ha nagyon hosszasanalszik? Nem tudom mit szoktak ilyenkor tenni.
2014. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
81%

Anyatejjel terhelné a gyomrát?! Ami a legideálisabb táplálék a számára? ;)

Az igény szerinti szoptatásnak pont az a lényege, hogy olyan ritmusban szoptatsz, ahogy ő kéri: ha fél napig alszik és utána folyamatosan szeretne, akkor úgy.

És nem, ettől még bőven lesz elég tejed, sőt, ÍGY lesz mindig elég. A tej nagyobbik része nem két szopi között termelődik, hanem szopi alatt - vagyis azzal, ha húzod az időt, csak csökkenni fog.

Nem írtad ugyan, hogy mennyi idős a babád, de ha még csecsemő, akkor előbb-utóbb azt fogod tapasztalni, hogy már nem telik fel annyira a cicid, mint az elején; és ez normális. Ahogy beáll a kereslet-kínálat, a melled megtanulja, hogy akkor termeljen igazán, amikor a babád szopik és a köztes időkben csak alapjáraton csordogál.

Az pedig, hogy melyik az erősebb melled, nem jelent semmit. Ha a kevésbé intenzíven termelőt is rendszeresen használod, akkor várhatóan ugyanannyi ideig fog működni, mint a másik. (De ha mégsem, akkor még 1 mellel is nagyon jók az esélyek a folytatásra.)

2014. júl. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!