Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy kislányom gyakorlatilag, ha ébren van végig cicizik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hetes múlt, ő a 2. gyermekem, de az elsőt nem igazán tudtam szoptatni. Sajnos, most sem megy simán. A kérdés lényege, hogy olyan mintha sose lakna jól, mindig akar cicizni és nem tudom, hogy most tényleg éhes vagy csak a megnyugtatás miatt kell. Kap tápszert is, de egyre kevesebbszer fogadja el, nem eszi meg. Gondolom, ha éhes lenne megenné? Viszont ha a tápszert nem is kéri, akkor is keresi a cicimet és egy idő után csak mellre rakom, mert nem hagyja abba. Ma is reggel 6-9-ig szinte mellen volt (kivéve, amikor a nagyot öltöztettem meg ilyesmi). Csak ez így nem állapot, hogy gyakorlatilag "egész nap" etetek. Mit tehetnék, hogy ez változzon? Jól alszik nagyon, már 6 napja átalussza az éjszakát is, tehát elégnek kell lennie a tejemnek, ugye? Hízni is jól hízik, 200g/hét körül.
2014. aug. 1. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha átalussza az éjszakát és jól hízik, akkor nyilván elég a tejed. Rákapott arra, hogy cicizzen egész nap, az már a te dolgod, hogy hagyod-e vagy nem. Én nem tartom jó dolognak, ha egy gyereket csak cicivel tudnak megnyugtatni, de ezért itt biztosan le fognak pontozni.
2014. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szó szerint ugyanazt tudnám leírni, amit az első válaszoló.
2014. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a bajom, nem tetszik, miatta se, mert túlterheli a gyomrát esetleg, miattam sem, mert lenne más dolgom is, a tesó miatt sem, mert vele nem tudok foglalkozni. Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy mikor lakott jól! Tehát oké, hogy nem teszem mellre mondjuk csak fél órát, de mi van, ha még éhes? Honnan tudjam, hogy már nem éhes, csak cicizni akar? Próbálok neki cumit adni, de nem kéri.
2014. aug. 1. 11:39
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk detto ugyanez a helyzet: 4,5 hetes kistesó és 2 éves nagyfiú. Mi is a cumival próbálkozunk!
2014. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem csak a kaja miatt szopiznak a gyerekek, mint tudjuk. Értem, hogy ott a nagyobb, nekem is ott volt kettő nagyobb, de szerintem élvezd ki, hogy ennyire igényel. Én egy bújást sem akartam kihagyni, most negyedjére sem akarom. A másik 3 már nem bújik. :(

Ja, és 5 HETES!!!! Nem 5 éves, könyörgöm! Most tanul meg bízni benned, vagy persze nem.

2014. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitatkozni akarok, de amikor 1,5 órája szoptatom és a kisfiam 1 órája vár a reggelijére és már nagyon (!!) éhes, akkor azért a fenti kijelentés nem helytálló. Nálunk nincs aki odaadja helyettem az ételét, elvigye bilire ülni, felöltöztesse, és a többi. Ha a testvérét is ellátom, attól még bízni fog bennem, én azt hiszem.
2014. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Azt kérdezte, mennyire normális...? Teljesen normális, aztán, hogy ezt ki hogyan oldja meg, az már más kérdés. Nincs semmi különös a gyerekben, minden esetre.

A 2 percre leteszed, amíg reggeli készítesz, nem ugyan az azzal, ha fel sem veszed, mert még rá kap és egyébként sem telt még el 2 óra és 16 perc.

2014. aug. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó, nem, igény szerint szoptatom :) Nem hagyom sírni, ha tehetem, de mellette van a kisfiam, akinek szintén vannak igényei és ezt valahogy össze kell egyeztetni...
2014. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Így van, kreatív meló! Hajrá! ;-)
2014. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igazatok van. En nem tartom jo dolognak az igeny szerinti szoptatast. Nalunk mar a fulen is jott a tej es meg akkor is cicizett volna. Hiaba mondjak, nem tesz jot a gyomornak. En szivem szetint folyamatosan toltenem azokba a tejet akik leszoljak azokat, akiknek mas a velememye.


Az en lanyom 8 hetes mult, es egy hettel ezelottig nalunk is folyamatos cicizes volt. Nem orultem neki, mert nekem is van nagyobb, de el kellett fogadnom, mert nem volt mas megoldas. Semmi mas nem nyugtatta meg. Viszont biztatni tudlak, hogy el fog mulni. Egy hete kb. beallt a 3 oras etkezes, es hiaba kell fel 2 etetes kozott, teljesen jol elvan. Elszorakoztatja a nagyobbik, most mar erdekli a csorgo, egy fel orat is elnezegeti, sot az is lekoti, ha egyszeruen egy szobaban van velunk. Turelem es kitartas, jobb lesz egy par het mulva. Egyszeruen unatkozik, es mivel nem eleg fejlett meg, mas nem koti le!

2014. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!