Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár hónap után (kb3. ) hogy...

Pár hónap után (kb3. ) hogy szoptattok (szoptattatok)? kiváncsi vagyok oka lehet e a módszer annak, ha elmegy a tej.

Figyelt kérdés

pl kezdetben gondolom mindenki (akinek van teje)sűrűn helyezi mellre a babát, akár 2 óránként is.

pár hónap múlva ha minden igaz, már beállt egy rendszer, ált 6 alkalmakat esznek naponta(habár babája válogatja)folyamatosan növekvő mennyiségi igény mellett (hacsak nem már az elején is 100-akat evett)



a lényeg amit írni akarok:

ha mondjuk valaki "megzavarja" fejéssel a dolgot, vagy tápszerrel való pótlással, vagy akár simán babavízzel, vagy esetleg önmagában azzal, hogy ritkábban szoptat, az okozhatja azt, hogy kezd elapadni a tej?


2014. aug. 9. 18:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hogyan szoptat az, akinek pár hónap múlva is van teje rendesen, nem kell imádkozni a cseppeket?
2014. aug. 9. 18:04
 2/13 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekemet 3 óránként szoptattam eleinte. 2-3 hónapos korukra kialakult a rendszer. Napközben volt olyan, hogy 4 órát átaludtak és az éjszakákat is átaludták. Ennek ellenére nem apadt el a tejem.

Mindegyik 9 hónapos korában hagyta abba a szopást. Tápszert soha nem kaptak.

2014. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fejéssel biztos nem apad. Egyébként tuti hogy szervezet kérdése a dolog, hiszen van, aki elejétől kezdve nem tud szoptatni. A tej elapadása normális szoptatás mellett nekem is rejtély.
2014. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3 óránként evett, minden alkalommal fejtem utána, mert ömlött a tej, így el is tudtam adni. Rendszeresen 8 hónapos koráig evett így, közben volt hozzátáplálás én meg fejtem mint az őrült, hogy ne legyen tejlázam. Most 3 éves, még van tejem, de már csak pohárból kap.
2014. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6 hónapos, még csak anyatejes, nappal kb 2 (max. 3 - ritkán) óránként szopizik, este 21 órától alszik reggel kb. 6ig megszakítás nélkül. Nem fejtem soha, nem indult be géptől a tejleadó reflex. Vizet kap ha nagyon meleg van, mást nem fogad el. Szerintem nagyrészt genetika, hogy ki meddig tud szoptatni. Ill. nekem azért kell ennem rendesen, főleg fehérjét.
2014. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam, mellette fejni is tudtam, kb 4-5 hónapig pakoltam a fagyóba tejet. Aztán lassacskán elmaradtak a fejések. A hozzátáplálás óta kevesebb a tejem, de mindig van elég. Most 1 éves és még 4-szer szopizik.
2014. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Altalaban 2 orankent mellre tettem, volt hogy hamarabb kerte, de olyan is hogy csak kesobb akart enni. Tehat igeny szerint szoptattam. 3 honaposan kb 8 szor evett egy nap. Nem fejtem, nem tapszereztem. Most 1 eves es meg mindig szopizik kb 4-5 szor naponta.
2014. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kezdettol fogva igeny szerint szoptatok es a mai napig nem tudom megmondani napi hanyszor. 8- 20 kozott kb. 1 eves.
2014. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

én mindennel "bekavarok" lehet ezért "imádkozós" már a dolog.

lehet nem kellene pótolnom tápszerrel, mert pufifejű"lett, hízott.


a másik oldal véleménye sem ártana, hogy akinek elment a teje pár hónaposan ő előtte mikor még volt, hogyan szoptatott.


és akkor össze lehetne vetni a dolgokat.

egyelőre leginkább az tűnik ki, hogy relatíve "gyakran" jó.

2014. aug. 10. 22:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáld minél többször mellretenni, az jót tesz a tejtermelésnek.
2014. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!