Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha sima ásványvizet adok...

Ha sima ásványvizet adok neki, felforralás nélkül a rápszerhez az nem jó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Az a baj, hogy az ásványvízben rengeteg olyan anyag van, olyan mennyiségben, koncentrációban, ami ártalmas lehet a babáknak.
2010. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ásványvizet nem szerencsés adni a babáknak. Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem, de rendszeresen semmiképp.


Nem tudom mennyi idős, de egy éves korig én forralva adtam neki a tápszerhez, utána már forralatlanul. Semmi baja. 14 hónapos.

2010. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ő csak 3 hónapos, ez kimaradt. bocs :)
2010. jan. 13. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor semmiképp ne adj ásványvizet. Inkább akkor vegyél Jana babavizet, és azt lehet forralás nélkül adni a tápszerhez. (De ha ki van nyitva, 48 órán túl azt is forralni kell, főleg amig ilyen pici a baba). Van amúgy kisebb, 2-3 dl-es kiszerelés is, meg fél literes, azok hamar elfogynak. Én akkor vettem ilyet, amikor utaztunk valahova, és nem volt lehetőség forralni a vizet.
2010. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ne adj neki, nem sokáig tart reggel egy lábas vizet felforralni és azt használni egész nap

az ásványvíz tele van ásványi anyagokkal, ami az ő kis veséjét nagyon megterheli

2010. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy az ásványvizet is fel kell forralni.
2010. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én újszülött korától szénsavmentes ásványvizet meg csapvizet (ezt ritkábban) adok neki forralva, viszahűtve. Ugyanúgy nincs benne kórokozó, és nem kerül sokszáz forintba, hanem 50-ért megveszek 2 l-t a tescoban.
2010. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Szentkirályit lehet adni forralás nélkül is 24 órán belül. Olvasd csak el a palackon rajta van:-)
2010. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Az átlagos ásványvízzel az a nagy probléma, hogy a cimkén írt ásványianyag-tartalmat hozzáadott ásványi tablettával érik el (kvázi mint a tablettás bor) és a bennük található mennyiség jóval meghaladja a felnőtt(!) szervezet számára is elfogadható maximumot. (Mo-n jelenleg nincs forgalomban olyan ásványvíz, ami az egészséges határértéken belül lenne...) Ezeket még felnőttekenek sem szabadna állandó jelleggel inni, csakis kúra-szerűen - babáknak meg pláne, mert ahogy írták, nagyon megterheli a vesét.

A legideálisabb egyébként a forrásvíz lenne, de sajnos azoknak az összetételébe is belenyúlnak a "gyártók".

Szóval a legjobb még mindig a (tisztított) csapvíz, forralva és hűtve.

A Szentkirályiról pedig annyit, hogy a kecskeméti csapokból is ugyanez folyik.. :)

2010. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!