Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes ugye még küzdenem a...

Érdemes ugye még küzdenem a tejért?

Figyelt kérdés

Egy hányásos vírus miatt nagyon kevés lett a tejem, pótolnom kell tápszerrel és/vagy fagyasztott tejjel. Mivel csak fejem 4 hónapja a tejet a sűrű mellre tevés nem megoldható (bár a mai napig próbálkozok). Odáig jutott a tejem, hogy 2 óránként fejem 1 órát és 40-60 ml jön le a két cicimből.

(sört, rántottlevest, homeót, teát...próbáltam) az alk.mentes sör úgy ahogy segített -gondolom- fent tartani az eddig is épp elég tejemet, de most még nem merek és nem bírom meginni a gyomrom miatt. Ami a fagyóban van tej (1,5 liter) nem sokáig lesz elég.


Vissza fog még jönni a tejem? vagy adjam fel?


2010. jan. 13. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne add még fel szerintem, le a kalappal, hogy ennyit teszel érte, de ha volt tejed, és ha most is van, bármilyen kevés, visszahozható a mennyisége. Nekünk volt egy három hetes időszak, amikor pótolnom kellett, így nem stresszeltem tovább, és tettem cicire mindig, ha kellett, ha nem, fejtem, és ott tartunk, hogy azóta eltelt több mint három hónap, és azóta is csak szopik, visszajött a tejem. Neked is vissza fog, de ha mégsem, akkor se idegeskedj,
2010. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nahát, elment mielőtt befejeztem volna, bocsi. Szóval tápszertől se lesz kutya baja, csak azért javaslom, hogy még ne add fel, mert nálunk is 3 hét volt, mire sikerélményem lett! Drukkolok neked, hogy visszajöjjön!
2010. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm, hogy írtál. Még semmiképp nem adom föl, most este már "rekordot" döntöttem 80ml jött le 40 perc alatt a két ciciből (régebben 180-200).


Bízom benne hogy visszajön még a tej, és persze tudom hogy a tápszertől sem lesz baja, és abban is megvan minden ami a fejlődéséhez kell.

2010. jan. 13. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen nemrég,vissza fog jönni a tejed,de csak fokozatosan.Egyél igyál és ha elmúlik a betegség kb 1-1,5hét és lesz annyi tejed mint volt
2010. jan. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia,nekem egyszer 20-30 ml-ről sikerült visszatornáznom két-három nap alatt,úgyhogy ne búsulj,Neked is sikerülni fog.Gyógyulj meg mielőbb!
2010. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
bízom benne. Köszönöm a bíztatást!
2010. jan. 14. 08:40
 7/10 xStefix ***** válasza:

Szerintem is van esély!

Százszor leírjuk minden egyes aggódós kérdésnél, de akkor is nagyon fontos, hogy a tejserkentés egyik alapfeltétele a nyugalom! Tudom, könnyű mondani, amikor az ember lánya azon aggódik egész nap, hogy "éhezik-e" a babája.. de tényleg rengeteget segít, ha sikerül megnyugodni. Én 11 hónapig(!) stresszeltem magam a bizonytalanságom miatt, de aztán "bebeszéltem" magamnak, hogy igenis jól csinálom és tudok szoptatni, kvázi békét kötöttem magammal - azóta nincs is (megoldhatatlan) gondom. Szerintem nagyon fontos, hogy te magad elhidd, hogy meg fogod tudni csinálni és megnyugodj, hogy minden jól halad. Ez az önszuggeszció csak addig nehéz és kérdéses, amíg az első pozitív eredmények nem erősítenek meg magadban.. utána viszont sokkal erősebbnek fogod érezni magad.

Kitartás! :)

2010. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Csak azt szeretném mondani, hogy én azt hallottam az alkohol mentes sör nem segít,csak az alkoholos, és abból is a barna sör.Ezt alátámasztom, nekem nagyon bevált, este azt nyomom.
2010. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Szopi mellett alkoholos sör? Hú, ez merész. Nincs semmi negatív hatása?

Hm, hát nem tudom. A kettő között asszem csak a savasság és az ezzel összefüggő alkoholtartalom a különbség, ha jól tudom, mindkettő gabonafélékből készül és erjesztéssel. (?) Utóbbi mindenképp káros a babára, a savtartalom pedig szerintem nem befolyásolja (pozitívan) a tejtermelést. Sőt, az erjesztett/savas ételek túlzott arányú bevitele kifejezetten káros a szervezetre, elsavasíthatja azt, ami hosszú távon sokféle betegség kialakulásáért felel, többek között a Candida gomba elszaporodásáért is. De nem ismerem pontosan a sör összetételét és készítését, ezt csak az eddigi tudásom alapján írtam.

Én mindenesetre biztosan nem innék alkoholt szoptatás alatt..

2010. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Alkoholos sörtől rosszul vagyok nem tudom meginni, így mindenképp a mentes marad. De úgy tudom csak az alkoholtartalom a különbség.

Sokat fejek, úgy néz ki kicsivel több van már!! :) Nagyon köszi a bíztatást mindenkinek, sok erőt ad!!!

2010. jan. 15. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!