Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Van hogy...

Szoptatós anyukák! Van hogy csak "úgy " megkínáljátok a babátokat? Vagy megvárjátok az éhség jeleit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Van, mert sokáig csak szoptattam, így szoptatással oltottam a szomját. S ha kell, így vigasztalom meg.
2010. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak etetésre használtam a szoptatást, amíg szoptattam.
2010. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindig megvártam, hogy éhes legyen, szerintem így lehet beállítani a meghatározott időközönkénti etetést.
2010. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pici korában mindig én kínáltam, ha éhes, szomjas volt, csak akkor fogadta el. Kb. 1 éves kora óta kéri, ha kell neki, már mondja is, hogy "cici", eddig csak a ruhát húzta. Ilyenkor mindig megkínálom mostmár enni, inni, de van, hogy ezek után is követeli a cicit. Ha új fogacska jön, akkor többet kéri, ezzel nyugtatja magát.
2010. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha igény szerint szopizik ?
2010. jan. 14. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:

13:25-ös vagyok

Az enyém mindig igény szerint szopizott. Az elején néztem ugyan az órát, de ő sosem akkor evett, mikor épp ideje lett volna, hol előbb, hol később. Ha nem volt éhes, szomjas, hiába dugtam volna a szájába a cicit, kiköpte.

2010. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Gyakorlottabb anyuka "csak úgy" már általában nem kínálja a babáját: csak akkor, ha egyértelműen éhes/szomjas, vagy fáradtság/nyűgösség/fájdalom stb. miatt jelzi, hogy kéri. ;) De gyanítom, hogy a "csak úgy" az utóbbi estekre vonatkozott.

Az igény szerinti szoptatás egyébként pont ezt jelenti. Ha a kezdeti időben megfigyeled és megpróbálod értelmezni a baba jelzéseit, rövid időn belül megtanulhatod, hogy mikot mit kér, mit mivel jelez. Az újszülöttek különböző okokból még elég sok időt töltenek szopizással, de azután elég gyorsan kialakítják a saját napi (szopis) ritmusukat. Nincs szükség kívülről bevezetett napirendre (legalábbis az evés terén), mert ezt ők maguk állítják be, nekünk csak rá kell hangolódnunk. Később, ahogy egyre nagyobbak és rugalmasabbak, alkalmazkodóbbak lesznek, már egyre nagyobb bátorsággal formálhatjuk ezt mi is, hogy a saját igényeinkhez is közelebb kerüljön.

2010. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!