Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Korán hozzátápláló (3-4...

XStefix kérdése:

Korán hozzátápláló (3-4 hónap) anyukák, meddig szoptattatok így?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vitát szítani, csak "statisztikailag" érdekel, hogy vajon helyes-e a tézisem.
2010. jan. 14. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
én 4 hósan kezdtem gyümivel, 5 hósan zöldséggel. most lesz 6 hós de még semmi nem történt. ugyanúgy szopizik még messze vagyunk attól hogy kiváltsunk étkezést mert igen ímmel-ámmal eszeget. annyira nem erőltetem, de én jobbnak láttam így elkezdeni.
2010. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de leginkább olyanokat várok, akiknek már nem szopik a babájuk.

Neked akkor további jó tejcsizést! :)

2010. jan. 14. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:

szia

3és fél hosan kezdtem hozzátáplálni. 5és fél hóig volt tejcsim, fejtem cumisüvegből evett, mikor nem volt tej onnantol tápszert kapott még napi 2x reggel és este.

2010. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt,hogy kb 2,5 hónapig tudtam szoptatni,utána tápszert kapott.3,5-4 hónaposan kezdtem neki gyümölcsöt,zöldséget adni a táp mellé,viszonylag hamar kiváltva egy étkezést.5 hónapos korától már húsos ételt is kapott.Tápszert egészen 10-11 hónapos korig adtam,utána fokozatosan rászokott a bolti tejre.Közben persze kapott néha már túrót,joghurtot is olyan 8-9 hónapos kora körül.
2010. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Nem tudom,hogy miért apadt el olyan hamar a tejem,de meg is jött a vérzésem,és én is éreztem magamon,hogy megváltozott a "szagom".Ezt gyanítom,hogy ezért nem fogadta el a mellemet a kisfiam az utolsó pár napban.El is apadt a tej,visszahozni nem tudtam.

2010. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem el kóstoltani 7,5 hónaposan leválasztotta magát.Hogy szól a tézised?
2010. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük gyümivel.

10 hónapos koráig szopizott.

2010. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy az ajánlott fél év előtt elkezdett (és főleg gyors tempójú) hozzátáplálás nagyban csökkenti a hosszú távú szoptatás valószínűségét.

Az elméleti magyarázatot, összefüggéseket ismerem, most arra lennék kíváncsi, hogy a gyakorlatban is így van-e általában.

2010. jan. 15. 15:14
 9/9 A kérdező kommentje:

Találtam is egy ilyen írást:

"A szilárd ételek bevezetésének késleltetése segít az anyának fenntartani a tejtermelést.

Tanulmányok megmutatták, hogy egy fiatal csecsemő számára a szilárd étel HELYETTESÍTI az anyatejet, nem pedig többletként jelentkezik, azaz a baba összességében nem vesz magához több táplálékot. Minél több szilárd ételt eszik, annál kevesebb tejet szopik, és a kevesebb tejfogyasztás kevesebb tej termelődését okozza. Azok a csecsemők, akik sok szilárd ételt fogyasztanak, vagy túl korán kapnak kiegészítő táplálékokat, hajlamosak a korai elválasztódásra." (www.lll.hu)

2010. jan. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!