Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet ugy potolni, hogy...

Lehet ugy potolni, hogy reggel este szopik napközben meg tápszer?

Figyelt kérdés
Kevesett hízott ezèrt pótlást javasoltak. Azt mondta a vèdőnő minden evès után 30gr tàpszer. Ha kevès adjak mèg neki. Mindig sírt utàna ès adtam neki. De nagyon sok visszajött neki. Ezèrt gondoltam hogy mindig csak az egyiket.így lehet? 11hetes
2014. aug. 18. 07:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem kell félni, hogy a gyomrában keveredne a tápszer és az anyatej. Egyszerre kevés tápszerhez fecskendővel lehet jól kimérni a vizet.


Azért jobb minden szoptatás után, mert akkor csak annyit iszik a tápszerből, amennyi kell neki. Ha sok visszajön, nem kell neki sok. Ha ritkán szoptatod és egyszerre sok tápszert kap, hamar elapad a tejed, a sok tápszert meg valószínűleg cumisüvegből adod, amitől cumizavaros lehet és le is szokik a ciciről. Kiskanállal vagy kispohárból kéne adni. Esetleg szoptanít készülékkel. A védőnők keveset tanulnak erről, keress szoptatási tanácsadót, házhoz megy, nekem segített, 6 hétig 10 grammokat szopizott a babám, most 2.5 eéves de még most is.

Az is relatív és védőnői beijesztés, hogy nem gyarapszik eleget. Bízz magadban, ha eddig elég volt a tejed, mi változott?

Bújjatok össze, te bugyiban, ő pelenkában, meleg takaró, a bőrkontaktus is segít.

2014. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsovel teljesen egyetertek. Ha tapszert adsz elapad a tejed tuti a cumizavar es nem sokaig kap anyatejet. Nem akarom bantani a vedonoket de olyan mintha nem ertenenek hozza. Szoptasd gyakrabbab a babadat noni fog a sulya hidd el. Es en is javaslom h.fordulj szoptatasi tanacsadohoz ok igazi szakemberei ennek!!! Nekem is segitettek!
2014. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igény szerinti szoptatás! Ha a babód ritkábban kér enni, akkor is próbáld szoptatni, akár óránként. Nem vagyok tápszer ellenes, de annyi hülyeséget lehet hallani. Miért kellene pótolni? Relatív dolog a hízás is... Én is szoptatási tanácsadót javasolok, mert a legtöbb védőnő elég konzervatív nézeteket vall..
2014. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!