Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől apadhat el a tej?

Mitől apadhat el a tej?

Figyelt kérdés

Egy ideje cumisüvegből kapja a babám az anyatejet, 3 óránként lefejem mindkét mellemből (hosszú történet, a mellemből nem fogadta el :( ). És folyamatosan fogy. AZ ég világon már mindent kipróbáltam (Lactoherb, urtica urens, indiai tejszaporító golyók, alkoholmentes sör, meleg vizes borogatás), és mégis egyre kevesebb. Pedig a fejésnek már önmagában segítenie kellene, és kipihent is vagyok, mert éjszaka alszik a baba.

Nem tudja valaki mi lehet az oka hogy elapad a tej, olyan esetben ha mégis rendszeresen inger éri a mellet?



2014. aug. 18. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Mert a fejés és a baba szopása sajnos nem ugyanaz, ettől is elapadhat :(
2014. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanaz a véleményem, a szopizás hiányzik. Első két kisfiam sokáig volt kórházban, nem voltak szoptathatóak, fejtem, a tej mégis elapadt.

A harmadik meg egy éves, és még mindig nagyon sok a tejem, napi 5-6 alkalommal szopik.

2014. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

én hallottam olyat, pl béranyák, akiknél nincs is baba, csak fejéssel is csak pár hónapig tudják fenntartani a tejtermelést.

szóval totál nem ugyanaz mint a szopizás, jól írták

2014. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudom szoptatni. 3 hétig szenvedtünk, mert egyszer csak elkezdett 40-50 grammok után (neki már 150 az adagja) sírni mindkét mellemen. nem akartam feladni, próbálkoztam más pózokban, gyakori büfizéssel de elkezdett fogyni is.

megkínáltam lefejve cumisüvegből, azóta megeszi a 150-eket, és mindenféle sírás nélkül megeszi.

2014. aug. 18. 19:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerosomnel kotott izomzatt miatt nem szopott a baba. Csak nagyobb koraban derult ki, hogy nem tudja kelloen ellazitani az izmait, es akkor mondtak, nekik, hogy a szopizast is ezert hagyta abba. Nagyon elfatadt! Gyogytorna segitett nekik. Szo szerint megtanitottak a gyereket lazitani.
2014. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a stressz is lehet az oka, hogy apad a tejed.

Én fejéssel indítottam be a tejtermelést, majd amikor már szopizhatott a babám szintén fejtem folyamatosan, tejleadás céljából. Kislányom 11 hónapos, 2-3 alkalommal kér már csak cicit, + 3x fejek, naponta 500-600 ml anyatejet adunk le.

2014. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hányszor fejsz egy nap? Mennyi ideig tart egy fejés? Közben váltasz-e többször mellet?
2014. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen váltogatom. 5ször fejek, amennyiszer a baba enne. változó hogy meddig tart, reggel kb fél óra mert akkor még relatíve sok van. este már csak negyed óra kb.
2014. aug. 19. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy pár hetes baba nem 5x eszik általában. Az a gond a fejéssel, hogy az anyuka kicsit ellustul, ha így eteti a babáját. Nincs meg a kényszerítő körülnény, hogy éhes a babám, mellreteszem, akkor is, ha csak 2 órája evett, akkor is, ha éjszaka van stb. Az anyamellben nem mindig van akkora mennyiségű tej, mint amennyit te a cumisüvegbe töltesz. Lehet, hogy egyszerre kevesebbet enne, ezért gyakrabban kérné, ellenben a napi összmennyiség mégis több lenne.

A legegyszerűbb, megenni, meginni a csodaszereket, aztán várni a hatást, ami általában elmarad. Ha több tejet akarsz, akkor fejj többször! Későeste vagy éjszaka iktass be még egy fejést! A legtöbb baba még eszik éjszaka, tehát, ha szoptatnál, akkor fel kellene kelned. Ha befejezted az épp aktuális fejést, várj 10 percet, aztán még pár percig fejd mindkét melledet. Ilyenkor nekem mindig beindult a tejleadó reflex és még vagy 50 ml tej lecsurgott.

Nem igaz, hogy nem lehet fenntartani a tejtemelést fejéssel, csak tudni kell kiváltani a tejleadó reflexet, és szükség esetén gyakorítani a fejéseket.

2014. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

de, az én babám 5ször eszik egy nap, és éjszaka sem kel fel 6 hetes korától. este 9től reggel 6ig alszik. és ezt az 5szöri étkezést is ő rövidítette le, én is kevésnek tartottam de ha 2 etetés között megkínáltam nem kért (és akkor még szoptattam. vagyis próbáltam).

de a gyakoribb fejést megpróbálom, köszönöm.

2014. aug. 19. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!