Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól és mennyit szabad...

Mikortól és mennyit szabad sportolni?

Figyelt kérdés

Van rajtam 15 kg súlyfelesleg, sírok, ha tükörbe kell néznem. Szeretnék elkezdeni futni, aerobikozni, viszont a szoptatást nem szeretném abbahagyni.

2 hónapos a kicsim, lelkesen szopizik.

Olvastam, hogy a sport azért nem javasolt szoptatás alatt, mert a szervezet tejsavat termel és esetleg a baba el fogja utasítani az anyatejet, mert nem ízlik neki.

Most kb. 3 óránként eszik, tehát mikor és mennyit szabad mozognom, hogy fogyjak is és a babámnak is jó legyen továbbra a tej?



2014. aug. 28. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia


Pontosan ugyanígy voltam vele, mint Te. 15 kg felesleg és szoptatás alatt ittam, ettem, mert hát kell a tej. A babám egy éves korában mondtam azt, hogy én már nem bírom tovább és nem érdekel, elapad-e a tejem, de undorodom már magamtól.

Első körben az étkezésemen változtattam (este 7-8 után már semmit sem eszem, sok saláta, gyümölcs és hús, szénhidrátból sokkal kevesebb, 0 nasi), 4-5 kiló gyorsan le is ugrott rólam.

Utána kezdtem a sportot, nem eszetlenül csak heti 2-3 alkalommal, ahogy van időm. Még 2-3 kiló lement, de már nagyon lassan. Havonta kb 1 kilót fogyok, iszonyat nehezen megy le. És még 8 hátravan!


Babám ugyanúgy szopizik, semmi különbséget nem látok. Mondjuk már amúgy is kevesebbet szopizik, csak 2-3szor naponta, evés után desszertként.


Én azt mondom, először az étkezéseden változtass, azzal is tudsz szép eredmény elérni. Aztán fél év múlva jöhet a sport.

2014. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az is a gond, hogy szedem még mindig a Gravida terhesvitamint a szoptatás miatt, ami tele van B vitaminokkal, ráadásul szoptatások után farkaséhség tör rám, nagyon nehéz megállni, hogy ne egyek.
2014. aug. 30. 09:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Ehhez pedig még hozzájön a pokoli fáradtság is, van még egy 4 évesem akivel folyamatosan foglalkozom, tehát a francnak sincs kedve még a néha felszabaduló 1-1 órát sportolással tölteni, amit maximum itthon valami letöltött aerobic-kal tudnék megoldani.
2014. aug. 30. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem egyszerre csak 1 lépést tegyél. Első körben este 8 után ne egyél semmit, max vizet igyál. Mi már annyira megszoktuk (párommal együtt csináljuk), hogy nem is hiányzik. Utána fokozatosan térj át a rengeteg zöldség, kevesebb gyümölcs, kevesebb hús és szinte minimális szénhidrát tartamú életre. És ezzel máris garantáltan lemegy 5-10 kiló és még egy percet sem vettél el az idődből.

A sport tényleg csak a formázáshoz kell, később!


De mondom, szerintem még egy kicsit korai ez Neked, még nagyon a baba körül forognak a napjaid. Én a baba 1 éves korában éreztem ehhez erőt. Szóval a helyedben max az esti evésről és a nassolásról szoknék le jelen pillanatban.

2014. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!