Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves gyermek szoptatása...

2 éves gyermek szoptatása mellett már táplálkozatok szénhidrátszegényen?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy vajon ezzel okoznék-e valami problámt a gyermekemnek, kiválasztódik-e valami a tejbe ami káros lehet számára. Már csak éjszaka szoptatom, akkor sem mennyiséget szopik, inkább az összebújás számít.
2010. jan. 16. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Minek szoptatod még kétévesen is?Ekkor már szüksége sincs az anyatejre,és nem veled kellene aludnia,hanem egyedül.
2010. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Igazán a tejtermeléshez nincs szüksége a szervezetednek sok szénhidrátra. Sőt! Az csak hizlal!!! Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, fehér húsokat és akár még fogyni is tudsz éhezés nélkül. Sosem ettem sok szénhidrátot, kedvenceim a húsok, főzelékek (párolt és habart is), nem híztam a szoptatás alatt. 16 hónapja szoptatok.
2010. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerinted? Amúgyis butaságnak tartom ezt a "terhesség, szoptatás alatt nem szabad semmit enni-inni-csinálni az anyának"... Magadra is gondolnod kéne, te egy külön személy vagy aki egyedi nem A Gyerek anyja hanem Te, nem kell állandóan mindenért feláldozni magad... Amúgy egyetértek az elsővel.
2010. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

egyetértek az elsővel!

főleg nem éjszaka kellene szoptatni ilyen nagy gyereket.

teljes káosz.

nem is értem.

2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányok! a kérdés nem az volt, hogy szoptasson-e!! Az mindenkinek a maga döntése, más nem szólhat bele!!! A szénhidrátot csökkentheted nyugodtan, a tej nem attól termelődik.
2010. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ha kevesebb szénhidrátot eszel akkor a szervezet a tartalékait használja (tejtermeléshez elengedhetetlen az energia, amit legkönnyebben szénhidrátokból kap a szervezet) ami a méreganyagok kiürülését is maga után vonja. De mivel ti nem az evés miatt szopiztok nem hiszem hogy nagy tejtermelés folyna a szervezetedben, így nincs is plusz energia felhasználás. Szerintem nyugodtan csökkents a szénhidrátbevitelt!
2010. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak sikerült felfognia a kérdés lényegét, de azért örülök, hogy mindenki ki tudta magát tombolni. Szoptatom a gyermekem amíg igényéli, és különben is tisztában vagyok azzal kik ellenzik a sokáig tartó szoptatást. Sajnálom, ha nekik nem ment, de nem mást kellene ezért baszogatni.

Erre voltam kiváncsi, hogy vajon mennyi méreganyag kerülhet így bele a tejbe, de megnyugtató volt 1-2 válasz.

/mellesleg az anyatjenél nincs jobb immunerősítő, kedves "minek szoptatsz még" tábor/

2010. jan. 17. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Tetszik,amit írtál:)

Ez a minek szoptatsz tábor:))

Az én fiam 8hós és nemtudom meddig fogom még szoptatni.Majd ő dönt nyilván.

Jajj, az én fiamat épp annak a fiával versenyeztetnek a kedves ismerősök,aki közölte,h. az ő cicije ne lógjon,ő nem szoptat, és az ő fia el van bárkivel. Persze, mert az anyját alig látja. Az enyém meg nem megy el idegennel. Mert anyafüggő, szerintük.....áááá

Szóval a kérdésedre, én is csökkentettem a szénhidrátot, sőt elkezdtem citromos vizet inni és aerobikra járni,azt ugyan nem tudom melyiktől, de kezdett elfogyni a tejem. Most a bevetettem mindent a tej érdekében, de csak az aerobikot megtartottam. Csak homeos bogyó+szoptatós tea+rántott leves+madártej+bő folyadék és visszajött a tejem.

viszont a kilóimat a vacsora elhagyása csökkentette, de most így 5-6kg után ez is megállt.

2010. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást, értékelem a normális emberek közreműködését. Végülis 2 hete én nem eszek kenyeret lisztes dolgokat, rízst, tornázok és én is citromos vizet iszok. Talán picit kevesebb a tejem, de ez már nem probléma. A kicsim már korban van, elvenni nem fogom tőle a cicit, de ha szép lassan elfogy a tejcsi az már áldádosos is lehet. Szörnyűnek tartom, hogy vannak ilyen nők mint amit említettél. Meg sem érdemli, hogy gyeremeke lehessen. sok nő mindent megadna, hogy szoptathasson....hát ilyen világban élünk.
2010. jan. 19. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!