Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a jobb? Hosszan szoptatni...

Mi a jobb? Hosszan szoptatni ritkábban, vagy sűrűn röviden? Mi termel több tejet? Ha lehet ki sem üríti jól a cicit, egy szopival, de gyakran van mellen, vagy ha kiüríti de 4 óránként?

Figyelt kérdés

A 11 hetes babám órákig képes cicin lenni, vagy lenne képes, de 1 óránál tovább már nem bírom, nem hagyom, pláne hogy két cicit kap, 30-30 perc és mindkettőn cumizik is de már vagy 10-15 perc után.

Aztán 1 órát ébren van és jönne az alvás, ásítozik, de közben szopja az öklét, nyalja a pelust, mintha megint éhes lenne.

Ma például 1 órát ringattam még cicire is tettem, mire végre elaludt, 3 órával a szoptatás kezdete óta.

Nem tudom eldönteni, hogy ismét megéhezett 1 óra szopi után és 1 órával a szopi után?


2014. aug. 31. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem, jól fejlődik. Mert akkor ez csak habitus kérdése a részéről. Én mondjuk 3 órán belül ugyanazzal a mellel kínáltam. És ha az másfél órányi nyamoggást jelentett, akkor annyit. :)
2014. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha rovid idore rakid mjndkettore, akkor nem jut el a hatsotejig, nekem ugyanez a gondom volt 4 hetesen mint neked, mint kiderult utana keves lett a tejem mert nem fejtem, o meg szivta mig tudta aztan mar csak cumizott. en mist ket mellbol szoptatok: 20 percet van az elson, fel uton poziciot valtunk hogy jobban ki tudja szivni. utana bufi hogy kicsit felelenküljön, és atrakom a masikba. abbol altalaban mar csake 20-30 mlt eszik. utana bufi majd hagyom cicin elaludni. es legalabb napi egyszer fejek. igy kbp 100 ml tejem van mellenként egyszerre. lehet hogy neked is keves a tej, méritek mennyit eszik? vagy csak lustan szopizik? nem tudom, az en lanyom 3 orankent eszik amugy.
2014. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15 perc alatt siman tud eleget enni, vagyis el tud jutni a taplalo reszhez. En 11 hetesen mar 2 mellbol etettem, mert nem volt neki eleg az egyik, pedig 130ml szokott lenni egyben. Most lesz 3 honapos es siman megeszik mar 200ml-t. En nem hagyna, hogy egy oraig szopizzon. Egy 11 hetes baba 20-30 perc alatt mar jol tud lakni, ha van eleg tejed.
2014. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik melled mindenkeppem uritsd ki, mert el fog apadni, ha a baba nem uriti ki.
2014. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy van-e elég tejem. Az első hónapban tele voltam, akkor még nem aggódtam, és orvosi tanácsra 2-3 óránként tettem csak cicire 20-30 percre. Sokat sírt és bukott, úgyhogy nem javasolta sűrűbben.


Persze továbbra is rengeteget sírt és nehezen aludt el. Aztán 8 hetes mérésen keveselte a súlyát, közölte kell tápszer mert biztos kevés a tej, ha még mindig sír... Na azóta két mellből szopizik, és így pláne kevésnek érzem a tejem, főleg mivel elbizonytalanítottak. Tápozni viszont nem akarom. Kiváltottam, de csak párszor adtam neki kétségbeesésemben.


Mérni nem tudom, mert a nyavalyás digitális mérleg össze vissza ugrál. Hol 200 hol mínusz... Igazság szerint szeretnék visszatérni az 1 mellre, mert hatalmas cicim miatt rettentő macerás ide oda pakolni a gyereket.

2014. szept. 5. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!