Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fel lehet tornázni valahogy...

Fel lehet tornázni valahogy az anyatej mennyiségét ennyi idő után is?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, sajnos kezdetektől fogva kevés a tejem, és nem is nagyon akar szopizni a babó :(. Illetve szopzik, és mindig azt hiszem, hogy "na, most sokat evett" és kiderül, hogy max. 10-20, esetleg 30 grammot (hosszú idő alatt is). A gyerekorvos felírt tápszert, és pótolnunk kell, de nem akarom feladni, nagyon szeretném őt szoptatni. Elektromos mellszívóval le szoktam fejni az anyatejet, így kijön annyi, hogy kb. két étkezésre teljesen anyatejet kap. De nagyon szeretném ha több lenne. Volt valaki hasonlóan? Fel lehet valahogy tornázni a mennyiséget? Van remény? Tudnátok írni praktikákat? A következőket próbáltam már: alkoholmentes sör, tejszaporító tea, mindenféle leves, madártej, homeopátiás bogyók.
2014. aug. 31. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hagyom, hogy állandóan cicin nyamnyogjon. Ébresztgetem is közben és csak akkor etetem meg üvegből, amikor már nem nyugtatja meg a cici. A mellem kikészült, de 10-ről 60 ml-re felment a mennyiség 1 ciciben.
2014. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld kideríteni, hogy miért nem szopizik rendesen a babád. Ha tudsz lefejni akkor tudna többet is szopizni. Ha elalszik evés közbe akkor ébresztgesd, csikizd folyamatosan. Az én kisfiam evett, aludt, nyugott baba volt, de keveset hízott. 3 hónaposan 30-70 között szopizott, felírták a tápit. Én nem adtam fel ittam a teát, mindent kipróbáltam addig is. Végül annak ellenére, hogy az orvosunk szerint minden rendbe volt a nyelvével elvittem gégészetre, ahol felvágták neki, mert le volt nőve. Azután 1 héten belül elhagytuk a tápszert, ami előtte több volt mint az anyatej. Most 6 hónapos 2* kap pépet a többi szopi. A tejtermelés fokozására a szoptatás a legjobb, sok folyadék és a sok pihenés. Azért írtam le a történetünket, hogy lásd, ha te mindent megteszel, lehet máshol kell keresni a problémát. Sok sikert és kitartás!
2014. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: jó kontár doki lehetett, ha nem vette észre, hogy le van nőlve a nyelve a babádnak. :( Pedig azon sok múlik. Úgy tud csak rendesen szopizni.

Nálunk egyébként örök harc volt a szopizás. A fiam 3 hónapos, de valahogy sosem éreztem, hogy igazán elég lenne a tejci. Persze, mert nem durrant be folyton a mellem, a gyerek nem kómált be minden szopi után és fejéstől is alig jött pár ml. Gondolta a kezdő anyuka. :) De ez így is volt rendjén. A fejlődési adatai (kg, cm) rácáfoltak az aggodalmaimra. Rengeteget volt cicin a parám miatt. Kb 2 hónapos volt, mikor nagyon nyűgös lett és a cici volt csak a megoldás. Pár nap alatt érezhetően több tejem lett. Azóta megvan a kb 3 óránkénti evés és félidőben a fejés. Az lll oldalát olvasgatva is sokat tanultam, nekem segített. A mellrehelyezés technikáján is módosítottam, így még hatékonyabb. Sok múlik a technikán is, nem csak azon, hogy te miket viszel be a szervezetedbe. Remélem sikerül növelned a mennyiséget! Kitartás! :)

2014. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Jól mondják az előttem szólók,a legjobb tejszaporító mód a gyakori szoptatás,hiszen szoptatás közben termelődik a tej. Én minden szoptatás közben megiszok egy pohár vizet,gyümölcslét vagy teát,fontos a sok folyadék,napi 2 liter legalább. Érdemes lenne megmutatni dokinak,hátha neki is le van tapadva a nyelve. A technika is fontos és a körülmény. Vannak babák akiket zavar szoptatás közben a fény,a hangzavar,vagy ha az anyuka közben beszélget. Próbálj ilyenkor nyugodt környezetet biztosítani és csak a szoptatásra összpontosítani. Becsülendő,hogy szeretnél szoptatni és nem adod fel,nem a könnyebbik utat választod. Ami nekem még bevált az a Karamalz nevű malátaital,nekem is ajánlották mikor még a lányomat szoptattam. Este megittam,reggelre szinte brdurrant a mellem tőle.
2014. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy a baba mellre tétele mellett a másik nagyon fontos, hogy aludj eleget. Amikor nem aludtam egyszer csak elapadt a tejem és teljesen bepánikoltam. Az alvás is kulcsfontosságú, meg a nyugalom.
2014. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, a biztatást is, és a sok javaslatot. Ki fogom őket próbálni.

Tegnap vetettem a férjemmel Karamalz italt, és tényleg használ, magamhoz képest most reggelre jelentősen több tejet tudtam lefejni, köszi az ötletet!!!

Amit még nem tudok hogyan oldjak meg, hogy a babám sajnos akkor is csak keveset szopizik (a szokásos 10 - 20 grammot) ha több tejem van :(.. és imád nagyokat aludni, így nem kéredzkedik gyakran cicire, sőt sokszor nekem kell ébreszteni, hogy azért 3-4 óránként egyen valamit. Ha legmélyebb álmából felkelteném mondjuk két óránként, hogy gyakrabban mellre tegyem, sajnos szerintem nem lenne hatékony, mert csak bealudna rajta, nem?

2014. szept. 2. 15:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam állandóan cicin lenne, ha hagynám (cicivel a szájában kéne öltöztetni, meg aludni hagyni is), ennek ellenére mindig bealszik. Nekik még komoly fizikai igénybevétel a szopizás. Nagyon el tudnak fáradni. Én szoktam hagyni, hogy erőt gyűjtsön, aztán ébresztem. Szív 5-6-ot, megint alszik. Az álla alatt szoktam cirógatni, meg a pajeszánál, a tenyerét és talpát morzsolgatni. Ha a cirógatásra nem ébred, akkor picit határozottabban csinálom és szólongatom, biztatom. Cumisüvegből 1 perc alatt megeszi a 80 gramm tejet, bal mellből 20 perc, jobból 13-15 perc. A jobb cici a favorit, nagyon szereti mikor az a soros.
2014. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! 4-es válaszoló vagyok. Mi újság azóta veled? Hogy alakul a szoptatás?
2014. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi az érdeklődést! :) Nagyon sokat javult a helyzet, bár még mindig szükség van pótlásra, de reggelente már 120 - 130 grammot szopizik :), napközben pedig az eddigi 10-20 grammok helyett 50 - 70 körül.

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat!!

A Karamalz pedig valóban csodát tett, szerintem attól indult be, egyik este miután ajánlottad megittam, és aznap reggel volt, hogy először sokat tudott szopizni.

Szerintem a közeli Spar-ban nem értik, hogy miért nőtt meg hirtelen a kereslet ilyen mértékben a Karamalz iránt :D, pusztítom azóta rendesen :).

2014. szept. 26. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!