Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kell a mellszívót?

Mikor kell a mellszívót?

Figyelt kérdés
Mindenkinek kell használni, aki szoptat. Vegyek előre, vagy vesz a párom ha szükséges? Első babát várom és nem értek hozzá. Védőnő nem tudott normális tanácsot adni.
2014. szept. 1. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vettem előre, kellett volna, de szar volt amit vettem (Avent elektromos), úgyhogy sos-be kellett vennem egy rendeset ami szív is. Szerintem mindenképpen jó ha van, mert ha mentek valahova netán, akkor letudod fejni előtte a tejet, hogy legyen mit ennie.
2014. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elsőnél csak egy kézi pumpásat vittem a kórházba ,ha kell legyen, kellett, másodiknál már előre vettem egy jobbat,mert tudtam,hogy kelleni fog. De sok ismerősöm nem vett,és nem is kellett nekik, De szobatársam is (első babások) nem vettek, de amint kiderült,hogy ekll,elment a férjük és vett, nálunk pl a kórházban is van egy bolt ahol kapni (mindenféle gyógyászati dologgal együtt).
2014. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vettem előre, de nem kellett, csak ritkán használtam. Igény szerint szoptattam, szépen beállt a kereslet-kínálat. Amúgy meg kézzel fejtem, mert a kézi mellszívóval piszkosul fájt, de legalább nem jött ki a tej.

A kórházban volt gépi "ipari", ha valakinek kellett. Nézd ki, hogy melyik szimpi, tedd rá félre a pénzt, aztán apukát elzavarod, ha tényleg kell. Szerintem.

2014. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem Avent Natural elektromos van és nagyon elégedett vagyok vele. Előtte Avent kézi volt, az sem volt rossz, de összehasonlíthatatlan az elektromossal.

Szerintem kell a mellszívó, mindkét gyermekemmel az első hetekben állandóan eldugult a mellem, fejőnő segített az első percektől. Most a második gyermekem 3 hetes korában elkezdtem használni az eletromos aventet, azóta semmi baja a mellemnek, igaz, rendszeresen könnyíteni kell rajta egyelőre, de sokkal jobb, mint az a kín és fájdalom, amit átéltem heti 2-3X. A baj csak annyi, hogy minden nőnek másfajta válik be, én a helyedben megpróbálnék kölcsönözni egy elektromosat, ha megszületik a pici, mert elég borsos áruk van. A medelát pl. sokan dicsérik és sok helyen lehet kölcsönözni is. A kórházba nálunk pl. nem lehet bevinni semmilyen mellszívót a kórházi flóra miatt (Debrecen), más helyeken nem hallottam ilyen tiltást. Nekem a kórházban egy csecsemős nővér segített a túltelítődésen, megváltás lett volna a mellszívóm :(

2014. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondták h kell mert begyulladhat a tejcsatorna ha nem szívja ki a babád. Ilyenkor belázasodsz és elapadhat a tej. Ezért mi előre beszereztünk egy kézi Aventet. Nekem kell is mert a kislányom egy hónapos de elég neki egy evésre egy cici, így felváltva eszik a két ciciből és a másikat mindig leszívom. Reggel pedig azt is szívnom kell amiből evett, mert nagyon megtelik. Én vennék a helyedben. :)
2014. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!