Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy majdnem 2 éves kisgyerek 10 percenként kéri a cicit?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm gyerekéről van szó. Vendégségben voltunk náluk, 2-3 órát töltöttünk ott, ezalatt az idő alatt kb. 20-szor szoptatta meg az anyja. És szerinte ez teljesen normális, és nem is akarja abbahagyni jó ideig mert rengeteg teje van. Persze mert van mitől termelődnie. Nekem kimondottan zavaró volt, mert úgy láttam hogy ennél a gyereknél összefonódott a cicizés és az anyát való ölelgetés, szeretgetés és ezért nagyon nehéz lesz megválnia tőle egyszer.
2010. jan. 18. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez mindenkinek magánügye. Ha neki így jó, más ne ítélkezzen felette. Ahhoz, hogy ő szoptat és meddig, csakis neki, a gyerekének meg a férjének van köze... Lehet, hogy a gyerkőc csupán piszokul unta magát vagy nem érezte magát jól idegenek között..legalább nem vergődött, nem hisztizett. Abban igazad van, hogy ekkora gyereknek igazán csak lelki szükséglet az anyatej, a szopás, de ha nekik így jó, a gyerek kiegyensúlyozott...akkor mi a probléma?? Az én 16 hónapos lányom is szopik, ő is néha csak pár kortyot kér, amolyan megnyugtatásként. A nagy gyerekeim is 2 éves korukig szoptak..nekik is, nekem is így volt jó..másnak nincs se köze, se beleszólása. Szerintem.
2010. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez már az ő baja, ha nekik így jó akkor ennyi. Én el nem bírnám képzelni, hogy ezt csináljam, így is romokban az egész ház, pedig 4 óránként eszik a 10 hónaposom.

Nem járnak sehová? Vagy megszoptatja bár hol?

2010. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem normális dolog, de ez az én véleményem.
2010. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az még normális lenne ha zavarában csinálja ezt idegenek előtt. De épp ez az hogy éjjel-nappal ez van, mert persze kettesbe is alszanak a gyerekkel. És az anyuka szinte nem volt sehol a születése óta, még a boltba se ő jár hanem a férje, pont a szoptatás miatt. Szinte még sétálni se járnak mert a gyerek nem igényli (állitólag).
2010. jan. 18. 11:01
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ok. Így már más a helyzet..Mondom, az enyém is szopik, de van napirendje, mindenhová el tudok menni vele (nincs kire hagyjam), a lakásban meg tudok mindent csinálni mellette + van 3 nagy gyerekem is... Amit leírtál, nem hinném, hogy amiatt van, hogy a gyereke szopik! Igen, erre fogja rá, de csupán lustaságról van szó!!! Én is ismerek olyan anyukát, aki semmit sem csinált otthon, mert ő szoptatott..még 1 pohár vizet se vlt képes tölteni magának, a legjobb az volt, amikor a férje itatta meg...mert ő épp fogta a 6 hónapos, alvó gyereket...Tehát ez nem abból fakad, hogy szoptat, ez hülyeség!
2010. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
0%

De még ha így is van, ez akkor is az ő problémájuk (vagy éppen nem problémájuk). Nekik kell majd megtalálni rá a megoldást, ha már nekik is kényelmetlenné válik. Elhiszem, hogy téged zavar és megütközöl rajta, de még így sem a te dolgod, pláne, hogy csak ismerős. Felkerült ide a kérdés, további jópár anyuka fog megbotránkozni rajta és még jobban megerősödik az a nézet, hogy sokáig szoptatni tragédia/hülyeség/káros stb.

Lehet, hogy csak az érzéseidnek akartál így hangot adni, ami nem elítélendő - de sajnos nagy rá az esély, hogy szándékod ellenére a hosszú távú szoptatás mellé is tettél vele még egy feketepontot. :S

2010. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez beteges! Bocsi de ez a véleményem!
2010. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi lányok, de szerintem akkor sincs ehhez senkinek semmi köze, hogy ki meddig, mennyit szoptat! Ez mindenkinek a magánügye...
2010. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem normális, mégha ez magámügy is. Komolyan mondom hihetelen dolgok vannak...
2010. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem sem normális dolog. kíváncsi lennék, a férje meddig tűri ezt az állapotot...nem csak a szoptatás nem normális, hanem hogy együtt alszanak, meg nem mennek sehova az sem. szerintem ez a dolog ANYUKA pótcselekvése.
2010. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!