Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki kizárólag lefejt tejet ad...

Aki kizárólag lefejt tejet ad a babájának, az milyen gyakran és mennyit ad? Illetve ad-e egyéb folyadékot a tejen kívül, teát, vagy vizet? 6 hetes a baba

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekünk a védőnő kiszámolta, hogy a súlya alapján kb 3 óránként 90-100 ml-t adjunk neki. Viszont úgy vettem észre, hogy kb. 2 óra után bömböl, mert éhes. De ha többet adtam neki, akkor meg mindig visszabukta. Mit tanácsoltok? A folyadékot meg azért kérdezem, mert esetemben nem igaz, hogy a tej első része szomjoltó, hiszem össze van keverve, mielőtt megkapja.
2010. jan. 18. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A bukás nem biztos, hogy attól van, hogy túleszi magát a baba, ez általános ilyen kisbabáknál. Az enyém is mindig bukott, kiderült , hogy refluxos. Az én babám ha a súllyát nézem majdnem másfélszer annyit eszik, mint amit a számok alapján kéne. Csak fejni tudok én is születése óta.

Én adtam és adok most is teát neki nem sokat, de szerintem ha igényli adjál, én a kutacsát szoktam figyelni.

Nálunk azt mondta a doki, hogy adjuk annyi kaját a kicsinek amennyit kér, ha nem éhes jelzi. A bukás meg elkerülhetettlen szerintem

2010. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Ha a babád 2 óránként éhes, akkor 2 óránként kell megetetned. Ha nem eszik 90-100-nál többet, akkor ne próbáld meg "megtömni". Ő tudja, hogy mikor és mennyi kell neki. A baba nem robot, nem lehet kiszámolni a viselkedését, még megközelítőleg sem. Pláne, hogy a védőnőnek fogalma sincs, mik a szokásai, nem gondozza napi 24 órában - te vagy az anyuja, neked kell megtanulnod őt. ;)

Folyadékot sem szükséges adnod, mert ugyan összekeveredik az üvegben az első és hátsótej, de attól még benne van a hígabb is..! Az ivás inkább a nyári melegben szokott előjönni, de akkor sincs különösebb teendő, mint gyakrabban szoptatni/üvegezni, mindig, ahogy ő jelzi.

2010. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén fejem, 3,5 hós a babám. Nem kell + folyadék Neki, elég az anyatej. Ha pedig 2 óránként kér, akkor adjál neki, tudja Ő mikor éhes, és hogy mennyi kell Neki. Amúgy 6 hét körül fejlődési ugrás van, így lehet azért eszik többet ill. sűrűbben.

Én is igény szerint adtam és adom a babámnak a lefejt tejet. Van mikor többet, van mikor kevesebbet eszik.

A bukás meg normális mert nincs még kifejlődve a gégéjük, valamint bukhat a levegő miatt amit nyel. Normális dolog! Ja és nem tudod túletetni (tömni).

Minden jót! :)

2010. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mégis írjatok valami mennyiséget légyszi, csak viszonyításnak.
2010. jan. 18. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

A kizárólag szoptatott azonos korú/súlyú gyerekek között 2-3x-os különbség is lehet a szopott/üvegből kapott anyatej mennyisége között. Kb 6 hetes kortól a 400 és 1200 g /nap mennyiség is normális! A babától függ, hogy mennyit igényel, hogy milyen gyors az anyagcseréje stb.

Bukni minden baba bukik. Eleinte többet, majd kevesebbet, majd ahogy elkezd egy új mozgást (pl. forog, vagy kinyomja magát, felül..) megint többet.

2010. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A babócám 6 hetesen kb 500-700ml között evett egy nap.
2010. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7hónapos a kislányom és még mindig lefejt tejet kap. Szinte soha nem adtam neki külön más folyadékot. Igaza van az egyik előttem szólonak, hogy az összekevert tejben is ott van a megfelelő vízmennyiség. Én azt csináltam, hogy leteszteltem, hogy egyes etetésenként mennyit eszik a babám és annyit adtam a következőre(reggeli 140, ebéd 170, uzsonna 180, vacsora 200ml - ez volt5-6hónaposan). Ha kevésnek találta, akkor természetsen jelzett egyből. Ha esetleg túlette magát, aminek az lehet az egyik jele, hogy evés után kicsivel (nem rögtön) sír a haspuffadástól (és nem a bukás!), akkor legközelebb kicsivel (10-20ml-vel) adjál neki kevesebbet. Nektek kell kitapasztalnotok, hogy mekkora az ő egyéni igénye!
2010. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!