Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell elapasztani a...

Hogyan kell elapasztani a tejet, ha már mindkettőnknek kényelmetlen a szoptatás?

Figyelt kérdés
Nem fog begyulladni, ha csak szimplán abbahagyom? Vagy mit kell csinalni?
2014. szept. 10. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne egyszerre hagyd abba, hanem egy-egy szoptatást építs le egyenként.

A szoptatás elött adj a gyereknek mást enni, hogy csak kisebb adagot szopjon - meg terme´szetesen ne fejd ki a maradékot -, így a tejtermelés csökkenni fog.

2014. szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy mindenképp borogassam, ha el akarom kerülni, hogy becsomósodjon, vagy begyulladjon. Igaza volt, kb két hétig borogattam, éjjel is és szépen, probléma nélkül elapadt.
2014. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szimplán abba hagyod akkor begyullad,bár attól is függ mennyi tejed van,meddig szoptattál.Fokozatosan le kell építeni a fejések számát és mennyiségét.
2014. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz és mondd el neki hogy el akarod választani a kicsid és ő ad rá gyógyszert.

Ne kísérletezz otthon ilyen-olyan elapasztásokkal, mert nem éri meg, hogy begyulladjon a melled...

tapasztalatból mondom

3 gyerek szoptatása után

2014. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami nekem bevált,már 2 gyereket szoktattam le.A másodikat pont ma egy hete.Vettem a gyógyszertárban urtica urens 30ch homeopátiás golyócskát.Az első nap,nemfejtem,inkább kinyomkodta egy keveset,csak annyit,hogy ne legyen a kellemetlen feszülő érzés.Másodiknap már csak masszíroztam,azzal kijött annyi tej,utána már csak masszíroztam.Még ma is kellett egy kicsit az egyiket.Egyszer sem gyulladt be.A borogatás is jó.
2014. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nőgyógyásznak félek elmondani, mert még csak 4,5 hónapos a picim, és ő az egy évig szoptatás mellett van. Viszont nekem az utóbbi 3-4 hétben fáj minden szopi után a mellem, előtte sose fájt, nem volt sebes, semmi gondom nem volt. Illetve az látom, hogy neki sem elég amit kap, mert nyűgös szoptatás után.
2014. szept. 12. 08:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt. Sebes lett a mellbimbóm az 5. hónap körül és kevesebb is lett a tejem. Bimbóvédő, bephanten, fejés. Pár nap alatt helyre állt a dolog. 15 hónapos koráig szoptattam pedig nem vagyo "ősanya" :D Átmeneti és megoldható a probléma.

A helyedben akkor nem elapasztanám, hanem serkenteném a tejtermelést...de természetesen a Te döntésed.

2014. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!