Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatások közötti tejcsorgás...

Szoptatások közötti tejcsorgást furcsa feszülő érzés (mellekben) előzi meg. Pár másodpercig tart, de nagyon fájdalmas, aztán elmúlik és kifolyik egy kis tej. Ez mennyire normális? Más is szokott ilyet érezni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy el vannak záródva a tejcsatornák? Vagy mitől lehet?

2014. szept. 10. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez mindenkinek van, tejleado reflex erossegetol fuggoen. teljesen normalis.
2014. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják tejleadó reflexnek, teljesen normális.
2014. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan,hogy két szoptatás között elmentem a közértbe és a boltban ért ez az érzés és a bokámig elöntött a tej pedig melltartó betét is volt a melltartómba.
2014. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szoptatási időszak elején szinte mindenki megtapasztalja. Sőt, minél inkább arra gondolsz, hogy csak nehogy itt és most következzen be, pár másodperc múlva már indul is a tej. Azért a szervezet sokáig nem végez plusz munkát, egy idő után tudja a dolgát és már csak szoptatáskor indul be a tejleadó reflex.
2014. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tejleadó reflex, ahogy a többiek is írták. Én az elején, amíg nem állt be a tejmennyiségem, tehát jóval több volt, mint amennyit a kisfiam kiszívott, és gyakran feszültek a melleim, csak akkor mentem el otthonról pl. bevásárolni, miután szopizott a kisfiam. Így volt 1 órácskám addig, hogy újra el kezdjen feszülni és folyni a tej.
2014. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tejcsórgasrol tudom h.normalis jelenseg.en,ettöl a megelözö furcsa feszülestől ijedtem meg.de akkor ez is normalis,ugye?
2014. szept. 10. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, mint irtam a teleado reflex okozza, mind a feszulest mind a tejcsorgast. mindketto normalis.
2014. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az izmok összehúzódását érzed, így lökődik ki a tej.
2014. szept. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
óóh, hát ez megnyugtató. már azt hittem, hogy vmi rendelleneset érzek.:)
2014. szept. 11. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!