Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai bukás ellen mit...

Éjszakai bukás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
nappali étkezések után gyakran.bukik a kicsi, nyilván akkor éjjel is (nem reflux csak mohó a drága) és parazok hogy baja lesz. van valami módszer ellene? büfizni elég nehezen büfizik raadasul gyakran cicin alszik el es nem merem felkelteni mert kipattan a szeme és utána még nehezebb az altatás és igy is ugy is cici a vege annak is... hasra fektetni meg nem merem éjjelre. ötletek?
2014. szept. 11. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fektesd hasra, az én fiaim is mindketten úgy aludtak. Légzésfigyelő alá, és nem lesz gond. :)
2014. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Enyém sokat bukott, csak hason aludt. Ha a tied is bukós, szerintem jobb lenne mégis hasra fektetni, nehogy belélegezze a bukást (a kórházban egy orvos azt mondta, tüdőgyulladást kaphat tőle).
2014. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen csak hiaba van alatta, felek hogy nem sikerulne egy esetleges ujraelesztes...tehat kerdea hogy melyik.valoszinübb: hogy fullad a sajat bukasatol vagy hogy olyannyira kimarad a legzes hogy ujraeleszteni kell...tudom, tul aggodom a dolgot :) mondjuk most 2 honapos...lassan (mikor is???) megtanul atfordulni es maga dont arrol hogy alszik.
2014. szept. 11. 10:04
 4/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekünk nem volt légzésfigyelőnk, mindhárom gyerek hason aludt. A hason alvás ugyanannyira növeli a bölcsőhalál esélyét, mint például a túlöltöztetés. Mégis azon kevés anyuka gondolkozik el, hogy rá merje-e adni a hálózsákot a babára éjjelre, nem lesz-e túl meleg. Védőnő, orvos is azt mondta nálunk, nyugodtan aludjon a gyerek hason!
2014. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, vagy oldalra is fordíthatod, az én kislányom sokszor aludt így, mert ő is sokat bukott. A hátánál megtámasztottam egy kicsit. Bár ő éjszaka is többször evett, így nem állt fent az, hogy esetleg elzsibbad az oldala, lent levő karja, mert ez előfordulhat.
2014. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a fulladásveszély nagyobb. Nálunk egyik fiamnál sem jelzett soha a légzésfigyelő, viszont olyan volt, hogy éppen hanyatt feküdt ébren, bukott és félrenyelt. Az oldalt fektetést nekünk az ortopédián nem javasolták. Első voltam.
2014. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél zár erősen a gyomorszáj, ez ténylegesen refluxnak tekinthető, még ha esetleg a gyomorban maradt levegő nyomja is felfelé a gyomortartalmat a nyelőcső irányába. Nagyon alaposan kell büfiztetni, ami a hátának enyhe csípkedésével (amikor a baba fába szorult féreg módjára tekeredik is) elérhető. Mindenképpen ajánlatos vállra fektetve hagyni elaludni, mert ilyenkor a nyelőcső függőleges helyzete segít a levegő kijutásában és a "bukás" megakadályozásában. Ha az anyag megpróbál a kicsivel így, a hátát párnával megtámasztva, félig ülő helyzetben, a gyereket vállán tartva elaludni, akkor az csak jó lehet.
2014. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én sem mertem hason altatni (nem tudom, miért), mindig az oldalán aludt, mert ő is cicin aludt el.

17 hónapos, semmi baja...

És egyáltalán nem biztos, hogy nemsokára forog, barátnőm fia 6 hónaposan tanult meg átfordulni hasról hátra...

2014. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nem igazan alszik el a vallamon, csak akkor, ha már eleve kajakómás állapotba kerül oda. de akkor meg azert nem bufizik mert mar nincs ebren. az oldalra fektetesrol ugy tudpm, szinten nem jo a legzesleallas miatt illetve kipeckelni plane nem szabad a babat. legalabbis ezt olvastam. jo vicc az egesz, fejjel lefele talan egy fara logatva lehetne altatni!?? csak vicc :) mindenre van pro es kontra. minden esetre megprobalom akkor a hasra fektetest.
2014. szept. 11. 10:18
 10/18 anonim ***** válasza:
A fejjel lefelé lógatás nem jó, mert a fejébe megy a vér. De múltkor egy védőnéni egy hozzászólásban javasolta a levegőben lebegtetést.
2014. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!