Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor mit csináljak?

Most akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hetes és hasfájós.Doktornő azt javasolta,hogy 2 szoptatás között minimum 2 óra teljen el de inkább 3,mert annyi idő kell a babának míg megemészti a tejet. De nagyon nehezen húzzuk ki a 2 órát is.Nem értem aki igény szerint szoptat(akár óránként) annak a babája ne hasfájós? Ha ez számít 36. hétre született lehet azért is enne sűrűbben. Nem tudom mit csináljak mert sokat sír de már ne tudom, hogy a hasa miatt vagy mert éhes.
2014. szept. 11. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a hasfájósság babáktól függ, nem az időtől. Büfizik rendesen szopi után? Használsz hasfájást enyhítő cuccokat? Az Infacol és a Grip Water van köztudatban, de állítólag a homeopátiás is nagyon jó.


Szerencsére én mindkét gyerekkel megúsztam, így csak elvi tanácsot tudok adni.

2014. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg,h ha sűrűn is cicizik ne válts azonnal cicit. Pl ha egy órán belül megint éhes,akkor azt a cicit add neki,amit elötte. Ugyanis attól fáj a legtöbb baba pocija,h túl sok előtejet szopizik. Remélem érthető voltam :)
2014. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kislányomat igény szerint szoptatom, 5 hónapos és még mindig hasfájós. 4 hónapos koráig baby calmot kapott, az segített. Pár hete elkezdem tejszaporító teát inni (mecsek tea), és azóta nem sír a pocak miatt, csak ha nem iszom a teát. Utánanéztem, és a teában lévő anyagok jó hatással vannak a pici bélműködésére. Egy próbát megér nálatok is.
2014. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam is előbb jött kis súllyal, óránként evett pár hétig, de senki nem mondta h ez baj. Persze fájt a hasa, devez megmaradt 3 hónapos koráig, mikor már bőven 3 óránként evett. Ami enyhített a hasfájáson és a doki javasolta h szopi előtt fejjem le az előtejet, látszik mikor már nem az jön mert sokkal átlátszóbb, vizesebb, valamint hosszú min. 6 perces büfitetés minden etetés után. Ez sokat segített, de teljesen nem múlasztotta el, ki kell nőnie. Kitartás!
2014. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!