Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sinlacot lehet? Vagy ebben az...

Sinlacot lehet? Vagy ebben az eseben mit? Segítség, mert zombi vagyok?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám hetek óta rengetegszer kel éjszaka. Van, hogy óránként, és akkor csak a cici nyugtatja meg. Elvileg van tejem, szépen hízik, de ott bújkál bennem a kisördög, hátha valamit még adnom kéne neki este. Hasfájós egyébként, sokszor az kelti fel, de míg előtte jók voltak az éjszakák, most kész horror, egy órát nem alszom egyhuzamban.

Erről a Sinlacról olvastam, hogy teljesen allergia mentes, esetleg anyatej mellé, szoptatás előtt adhatnék neki próbaképpen ilyet? Cumisüvegből adnám, a kanállal nagyon bajlódunk. Lehetséges?

Leírnátok a tapasztalatotokat?


2014. szept. 13. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki nyugodtan Sinlacot, de kanállal. Minden gyerek bajlódik először a kanállal, ez természetes, hiszen új neki, gyakorolnia kell. Éppen ezért próbálkozzatok. Én nem adnám üvegből, mert megszokja, és még nehezebb lesz a kanálra átállni. Ki kell tapasztalnod neked is a technikát. Az elején mi sem jól csináltuk, szenvedtünk, aztán egyszer látta anyukám, és kérdezte, hogy mégis mit csinálunk. Mondtuk, hogy etetjük, de látod, hogy nem eszik. Aztán megmutatta, hogy hogyan kell, és lássunk csodát, bekanalazta mindenféle maszatolás nélkül az adagját. Mi túl kintre raktuk az ételt a szájába, egy kicsit belljebb kellett volna. Most lesz egy éves a fiam, és gyönyörűen eszik kanállal.
2014. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. És mennyit, vagy hogy a legjobb, hogy oldjam meg?
2014. szept. 13. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Előtte csak akkor add neki a Sinlacot, ha ki akarod váltani az étkezést. Ha nem, akkor előtte szoptasd meg és csak utána kínáld meg vele. Kanállal add neki.
2014. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fogzás miatt is lehetséges a gyakori éjszakai kelés,én előbb megpróbálnám Panadol v. Nurofen adását.
2014. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igaza van a többi anyukának de én pont úgy csináltam ahogy nem ajánlatos :)


cumisüvegbe csináltam, tehát tápszernek. pépnek nagyon tömény, édes, enyém nagy ívben köpte ki, viszont tápszernek megitta. mondjuk egyébként is arra kaptuk, ő csak teljes tejmentes tápszert ihat, így lett a sinlac.

és szopi előtt adtam mert az esti szopit kellett pótolni, kevés volt, viszont cicin elaludt, persze kelt utána.

szóval 4 hónapos korától az volt, hogy fürdés után megivott 200ml hígra csinálta sinlacot és kiszopizta ami volt tejem.

utána még fél évig szopizott, szerencsére ez nem befolyásolta

2014. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek!


5-ös, 200ml-hez mennyi kanállal tettél? Nem lett tőle hasfájós, vagy szorulós?

2014. szept. 15. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:

arra már sajnos nem emlékszem, talán 2 evőkanállal.

viszont várni kell a bekeverés után, hogy jól feloldódjon, akkor könnyebben átmegy a cumin.

nem volt hasfájós tőle, egyébként se.

2014. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Előre is elnézést kérek, tudom, hogy sok támadást fogok kapni,de.... És most jön a de... A hasfájás a kora esti órákban jelentkezik, nem éjszaka és segít az Infacol. Ha csak a cici nyugtatja meg, akkor babusgatásra vágyik és nem plusz kajára, nem kell neki Sinlac, csak anya. Vannak és lesznek ilyen időszakok, de ezt ki kell bírni. Öleld, ringasd és szeretgesd, puszilgasd. Ez az anyák sorsa a virrasztás és sose felejtsd el az ő idegrendszere még fejletlen, akár az időjárás változása is okozhatja az éjszakai nyugtalanságot, de ha szépen fejlődik és hízik nincs ok az aggodalomra. Én személy szerint 6 hónapos korig, amúgy sem adnék neki mást. Kitartás!!!! Jó egészséget Nektek!
2014. szept. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!