Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Almalé 3 hónapos babának?...

Almalé 3 hónapos babának? Lent részletezem

Figyelt kérdés
Sziasztok :D Szóval,anyámék nagyon leszidtak,mert bolti 100% cukormentes almalevet adtam babamnak kb.8 kanallal,ami nagyon is izlett neki,mar nem birtam vegignezni hogy kinezte a szankbol akarmit is ettünk,ígyhát adtam neki ,hogy ismerjen meg új ízeket... aszkorbinsav van benne de nincs tartósítószer benne,most pedig alszik a babám semmi baja nem lett,ez már 5 órája elmúlt,de azért elhangzott pár puki,de nem volt nyügös,söt...ellenkezöje elég boldogan kortyolgatta a pár kanál g<ümilevet...én továbbra is szeretnék neki akár tökfözeléket mert nem bírom már kivárni azt a pár hónapot,,,még mit adhatok neki anyatej mellett? szoptatni is akarom legalább 9 hónapos koráig :)

2014. okt. 6. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Etetheted még annyit, hogy meg is fogod unni. Légy türelmes. Feleslegesen terheled a pocakját. Olvass utána, miért nem ajánlják a korai hozzátáplálást. Amúgy ez nem olyan, hogy ma adok neki ezt, holnap azt, mert de édesen eszi ezt is, azt is, meg mert kinezi a szánkból. Persze kíváncsi, de kíváncsi lesz arra is, ha alkoholt isztok, vagy ha domestossal mosol fel, mégsem engeded neki ezeket sem.
2014. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Enyém tápszeres volt, de 3,5 hónaposan kapott először két kiskanál frissen facsart almalét... pár nap múlva pedig két kiskanál almapürét, lereszelve. Nekünk a védőnő tanácsolta, én mindig mindenben követtem a tanácsait, mivel első gyerek volt, fogalmam sem volt, mit hogy kéne csinálni :)


Azt mondta, ha anyatejes lett volna, akkor 6 hónapos korig vártunk volna az almalé kóstoltatással...

2014. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Meg egy 4 honapos baba belrendszere sem eleg fejlett, nem hogy egy 3 honapose. Mi most 4 honaposan kezdtuk el az almat, nagyon izlett neki, megis kb. ugy jott ki alul, ahogy megette, szoval meg korai volt. En azt olvastam, hogy azert van ennyi beteg gyerek, mert koran kezdjuk a hozzataplalast, es tonkremegy a gyerek belrendszere.
2014. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
A dobozos gyümölcslé hőkezelt, ha adni akarsz, préselj te. Ha van tejed, szoptasd. Ha nem lenne, ibkább adnék bolti almalevet 3 hónaposnak, mint tehéntejből átalakított tápszert. Ha akarod, tovább is tudod szoptatni, nemcsak 9 hös koráig. Ha most ezzel türelmetlen vagy, mi lesz később. Ha még nem ül, nem áll, ne gyorsítsd azt sem.
2014. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Ezeket a mű leveket nem csecsemónek találták ki. Inkább csinálj neki gyümölcscentrifugával vagy mással igazi almalevet. Nem ismerem a pontos gyártástechnológiát, de a dobozos almalevek íze nagyon arra utal, hogy vagy nem szedték ki belőle a magokat préselés előtt, vagy beletették a nitrobenzol ízesítést. Márpedig az méreg, akárhogy is nézzük. Te elhiszed, hogy nincs benne tartósítószer ??
2014. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hasznos volt mindenki válasza,és köszönöm nektek...akik tanácsot adtak,megfogadom!!!!!! nem etetem túl korán,majd 6 hótól arrább:) utolsó válaszoló ,köszönöm a felvilágosítást :)
2014. okt. 6. 23:02
 7/12 A kérdező kommentje:
igazatok van...be is fejezem!!!
2014. okt. 6. 23:03
 8/12 anonim ***** válasza:

meg amúgy csak úgy néz amikor eszel, nem a kaját nézi ki az ember szájából, csak úgy tűnik :)

ugyanúgy néz máskor is, hisz tanul.

2014. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem egészséges. A bélrendszerük még annyira fejletlen,hogy egy idő után visszaüt. Jól írták a tápszeres babák hozzátápláláda 4 hósan kezdődik az anyatejes babáké 6 hósan. Nagyon fontos az is,hogy egyszerre csak egy íz legyen kostoltatva vele préselt ízesítetlen gyümölcs,zöldséggel. És nem kell neki sokat adni először egyszerre.csak kostoltatni vele 2 cici/tápszer között. Ne légy türelmetlen elfog jönni az az idő is mikor tömheted majd őt!

Egy 20 éve védőnő

2014. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsóelötti és utolsó :) de lenne egy kis bajom is,ami szerintem nem normális :( a babám most 3 hónapos és 5 napos...rendszeresen szoptatom,éjjel is már elejétöl fogva,nálunk nem müködött a 3 órás szoptatás,hanem minden 2 órában szoptatom :) 6 hét után elmúlt a vérzésem, OK ! ,de 8 hétre újra visszajött elöször tüz pirosan utana barnásan,aztán pedig tiszta feketén de csúnya is volt,,,most 12hétre újra megjött...és már tart 5 napja,,,elöször piros volt utána megint feketévé változott színe utolsó két napban,,, tegnap este már elmúlt,és ma se láttam színét,egészen addig amíg nem csináltam 30 hasizom felülést...15 perccel késöbb egy kis laza torna után újra tüzpiros,most 2 órája pedig sötétbarna... pedig rendszeresen szoptatok és sok a tejem,nem értem mi ez :(( holnap hívom a nöorvost,és mihamarabb bemegyek ,,,,de szerintem nem valami jó jel,és szerintetek?
2014. okt. 8. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!