Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folyton szopizni akar! Mit...

Folyton szopizni akar! Mit csináljak? Több kérdés lent.

Figyelt kérdés

Ma 5 napos a kisfiunk. Szerencsére a szopival nincs baj,rögtön rákapott,sőt...Folyamatosan cicizni akar. Ha nincs cic éppen mert apa kezében van akkor rágja az ujjait vagy a takarót vagy éppen ami a szája elé kerül. Ahogy kézbe vesszük rögtön tátog a cici után. Mérlegünk nincs sajnos,így nem tujuk mennyit gyarapszikk,de bízunk benne,hogy megy neki rendesen a tej mert a kerek feszes ciciből mindig puhább lesz,szóval kiszopizza rendesen. Kb alszik és ha felkel akkor rögtön cici (akár 1 órán keresztül a 2 ciciből ) és elaludni se tud másképp csak ha cicin van majd nagyon óvatosan magam mellé az ágyba teszem. A kiságytól kb. sokkot kap.

Próbáltunk cumit,azt rögtön kiköpte. Mennyire ,,normális,, ez ? Mit lehet tenni ? A melleim bírják eddig,szerencsére nem sebes és csak kicsit fáj akkor ha max.3 óránál tovább pl éjjel nem szopizza ki. Ilyenkor fejjek is ?



2014. okt. 10. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az én kislányom ugyanezt csinálta ennyi idősen, én mindig adtam amikor kért, fejni nem fejtem. Ebben a kérdésben nagyon szélsőséges válaszokat fogsz kapni, én úgy gondolom, csináld úgy ahogy neked / nektek jó. Nekem így volt jó, nem lett elkényeztetve, lett napirendje, minden szuper, most 8 hónapos
2014. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Én is úgy vagyok vele,hogy azt szeretném adni ami a legjobb. Csak nem akarom,hogy baj legyen,hogy esetleg sokat egyen vagy pont keveset...Meg Apa is kizárva érzi magát mert csak a cicin van nyugi :( és bárki más kezében meg kapálózik,rugdos,tátog,sír...
2014. okt. 10. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Szoptasd. :)

Vannak ilyen cicifüggő babák, az enyém is ilyen volt, aztán lassan azért ez ritkulni fog. Tudja, mire van szüksége.

Az igaz, hogy az első időszak nem túl apabarát ilyen szempontból, de később ez is változni fog. Nemrég még bent volt a hasadban, a cici egyfajta kinti köldökzsinór neki, így érzi magát biztonságban.

A tej beállásához 5-6 hét is kell, fölösleges mérni, mennyit eszik, nem nagyon jutnátok előre az infóval.

2014. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is szoptasd, ha tud enni jól.


A miénk nem szopott rendesen, elaludt rajta stb. sem aludni, sem enni nem tudott rendesen kiadósan, úgyhogy én átálltam a mellszívóra és ez így is maradt a hozzátáplálásig.


Ha nektek igazából ez sima ügy, akkor szoptasd persze.

2014. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Jól olvasom, 5 napos? Teljesen normális így! Egy újszülöttnek elsősorban Rád van szüksége, a cici nyugtatja meg és nem lehet elvárni, hogy Apa, vagy bárki más kezében képes legyen ellazulni, elaludni. Szuper, hogy ilyen jól megy a szoptatás, csak így tovább! Fejni szerintem nem szükséges, a lényeg, hogy amikor csak kéri, tedd mellre a picit. 6 hetesen, 3 hósan és kb.6 hósan növekedési ugrások lesznek, akkor is az igény szerinti szopi lesz a megoldás. Ha Apa kirekesztettnek érzi magát, vegyen részt a fürdetésben, beszélgessen a picivel, amikor éppen ébren van, tegye tisztába... A testi közelség, intimitás ilyenkor még inkább anya és a baba között van meg, de idővel minden változni fog.

Gratulálok a kisfiatokhoz, remélem sokáig sikerül szoptatni majd őt!

(Első babámat 20 hónapos koráig (5 hós várandós voltam a tesójával) szoptattam, a kicsit jelenleg is, 14 hónapja.)

2014. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, az lemaradt, hogy anyatejjel nem lehet túletetni a babát, nyugodtan szoptasd őt, amikor csak kéri!
2014. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagy nocsabasz lesz a te fiadbol jot hoztal ossze:) a szopizassal gond van mikorra kell csaktan kinovi:D muhaha bocs de en nemertek a kolykokhoz:(
2014. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!