Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan örülnének az anyatejnek ha hozzájuthatnának akik sajnos nem tudnak szoptatni, de ugyanakkor a nem szoptató anyukák ellenzik legjobban az 1 éves kor utáni szoptatást?

Figyelt kérdés
Sokan izléstelennek ès mindössze lelki kötődésnek,feleslegesnek érzik.
2014. okt. 19. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez az a kérdés, amin tök felesleges rugózni. Ez olyan, mint amikor "egymásnak esnek" a többgyerekesek kontra egy gyerekesek vagy gyerektelenek. Mi értelme van? Nem magánügy, hogy ki mivel és hogyan táplálja a gyermekét?

Olyannyira az, hogy teljesen értelmetlen ebből kérdést kiírni.

2014. okt. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem,h kikéne irnod ilyen kérdésr azért,h itt egymásnak ugorjanak!!akinek van teje szoptat,akinek nincs az meg nem!akinek sok van leadja vagy szoptatja a gyereket 20 eves koraig!!mindenkinek megvan a vélemenye ahogy nekem is..de nem kell megváltanunk itt a világot,és összeveszni sem kell ilyenen senkivel mert magánügye mindenkinek!
2014. okt. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Én mind három gyerekem szoptattam, de csak 10 hónapos, egy éves koráig. Még sem tartom jónak az egy éves, másfél éves kor utáni szoptatást. De nem kritizálok ezért senkit.

Kielégít a válaszom?

Mindenkinek magánügye, hogy táplálja a gyerekét!

2014. okt. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Marhára nem érdekel más gyereke mennyit kap anyatejet, vagy tápszert stb. Nem az én dolgom és nem vagyunk egyformák, hogy egyetértsünk bármiben is. Nem értem ezt a provokáló kérdést sem. Ezzel annyit fogsz elérni, hogy anyukák szépen egymásnak esnek majd.

Amúgy 2 hónapos koráig szoptattam a lányomat, eddig sikerült. Jó bevallom azért 3 évesen biztos nem szoptattam volna már, de ha 1 éves kora után igényelte volna adtam volna neki. De az, hogy mást mit gondol, nem az én dolgom, te is minek foglalkozol mással?

Szoptass ha akarsz, ha meg nem akkor ne tedd.

2014. okt. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Én is szoptattam a fiam és nem tartom egészségesnek 1 éves kora után szoptatni.

Az anyatej max 6 hónapos koráig (de nagy súlyú gyereknél addig se) elég tápértékű, tehát ha ételnek már nem elég, vitaminok sincsennek elegek már.


Az anyatej az elején a legjobb táplálék, aztán a baba elkezd nőni és képes a rendes ételeket is befogadni, ennyi az anyatej jelentősége, a szoptatás meg megint egy másik kérdés.

2014. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Úhhh...mint Zorró belső zsebe.
2014. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét gyereket szoptattam, 1 éves korukig kb, de nem ellenzem, ha valaki tovább is szoptat, én sem szándékosan választottam le őket ennyi idősen.


Amit te írsz azt nem tapasztalom, de ha mégis így van, akkor talán az lehet a háttérben, hogy akinek nem ment a szoptatás, az szeretne már ettől a témától elszakadni szerintem, az én környezetemben lévő szülőknek sajnos kimondva vagy kimondatlanul lelkiismeret furdalást okoz, ha nem ment a szoptatás. Szóval őket is meg lehet érteni.

Voltam olyan társaságban, ahol csak én szoptattam, kb 10 hónapos volt a gyerek és kifejezetten hanyagoltam ezt a témát, mert fölösleges újból és újból előhozni ezeket a rossz érzéseket.

2014. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Az anyatej önmagában természetesen nem elég tápláló már egy nagyobb babának. De akik bőszen ellenzik az 1 éves koron túli szoptatást ezzel az indokkal, azok nyilván tehéntejet sem adnak a gyereküknek, hiszen nyilván nem gondolják azt, hogy egy tehén teje/vaja/túrója/sajtja egészségesebb vagy táplálóbb az embergyerek anyja tejénél. Vagy van itt olyan, aki szerint jobban való az embergyereknek a tehén teje az ember tejénél? És úgy gondolják, hogy a 2-3 éves korig ajánlott napi fél liter tejalapú táplálék jöjjön egy tehénből, mintsem a gyerek anyjából...
2015. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!