Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejemmel lehet baj? Nem nő...

A tejemmel lehet baj? Nem nő a súlya a fiunknak. Ez nagyon veszélyes? Milyen következménye lesz ha nem gyarapodik jobban továbbra sem? Továbbiak részletesen lent :

Figyelt kérdés
Ma 22 napos a fiunk. 3210 g volt a születési súlya. 3 nap után a kórházból 3150 g volt. Egy héttel később még szintén 3150 volt. Múlthét szerdán elérte a születési súlyát,újra 3210 volt. Szerintem ezen a héten sem gyarapodott. Hosszra azt hiszem nőtt,de így vékonykább lett. Rengeteget szopizik. Max 2 órát alszik és rögtön 1 óra szopi utána. Mindent kiszippant amit tud. A cicin elalszik majd újra ébred ha éhes. Naponta 1x 60 ml tápszert adok neki délbe ( mert a védőnő azt mondta szükséges ),de alig akarja megenni. Ráadásul nagyon fáj tőle a hasa. Az egész délután azzal telik,hogy sír és rotyogtat össze-vissza és kijön belőle egy adagban minden. Amúgy minimum napi 5-6 pisis pelus van és 3-4 kakis. Valakinek ötlet ? A tejemmel lehet baj ?

2014. okt. 28. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kevés a tejed. Fejni nem próbáltad, hog ymennyi gyűlik úgy össze?

Milyen tápszert eszik? Nekünk is cserélni kellett ugyan ez miatt anno és nekem sem volt elég "jó" a tejem, a tápszerrel együtt viszont rendesen nőtt hónapról hónapra. Mondjuk én csak havonta mértem.


Lehet az is, hogy nem elég tápláló a tejed, de a gyerekorvos+védőnő többet tudna segíteni szerintem.

2014. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Milumil HA Start Optima amit most adunk neki. Fejni nem fejek még. Bár lehet jobb lenne háthamég kijön annyi,hogy a tápszert mellőzhetnénk. Az a baj,hogy a védőnő és a doki elég felszínesen kezeli ezt...
2014. okt. 28. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem ördögtől való a mérleg. Fogalmad sincs, mennyit eszik a babád. Honnan tudja a védőnő, hogy kell tápszer délben? Szerintem szerezz egy mérleget, figyeld egy pár napig.
2014. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

most le fognak pontozni engem: szerezz be egy babamérleget (bérelj egy hétre) és mérd le mennyit eszik. ha gyenge a tejed, testsuly 10%+100 ml/nap a minimum amit meg kell ennie. ha ehhez nincs eleg tejed akkor legalabb reggel tessek fejni a 7-5-3-1 modszer pl nekem nagyon bevalt. minden szopi elott es utan 3-3 dl viz. es szenhidrat bosegesen.

nekem is tapszerrel kellett potolnom mert belazasodtam az elso heten, -300 grammon volt mikor kijottunk a korhazbol 10 nap utan. bereltunk egy merleget es ezzel a modszerrel szepen megjott a tejem. 5-6 hetes koraban eltudtam hagyni a tapszert.


nyilvan semmi baja se lesz ha csak heti 50 grammot hizik heti 150 helyett, de azert az se baj ha raktaroz egy kicsit a teli idoszakra, es neked is ajanlatos a tejszaporitas foleg hogy ha nem szereti a tapszert. az enyem megette az elejen aztan ahogy egyre tobb tejem volt mar el se fogadta a tapszert. van esze :)

2014. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem evett rendesen, elege lett, bealudt, úgy csinált, mint aki jóllakik. Nem mértem, mennyit eszik, de nekem felesleges is lett volna, mivel a babám hagyta abba a szopást, mert megúnta. Nekem az oldotta meg ezt az egészet, hogy fejtem 2 óránként nappal teljesen üresre és kapta üvegből a tisztességes mennyiséget. Beverte, aludt, kelt evett aludt. A rendesen szoptatni csak 2 hónapos kora után tudtam (nem, nem rontotta el a cumisüveg).


A Milumil HA Optima viszont nekünk teljesen jó volt.

2014. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

hiaba mondjak hogy annyi tej van amennyi kell, ez sok nore nem iigaz. en ha csak egy fejést is kihagyok masnap mar nem jut eleg tej a babanak. reggel mikor rengeteg van lefejem a maradekot es azt este megkapja vagy megy a fagyasztoba. 3 honapja igy csinalom es remekul mukodik.

fejjel mindenkepp most reggelente es ha tudsz delben is, 15 percel azutan hogy evett. aztan ha beindul a tejed eleg lesz napi egyszer vagy annyiszor se.

2014. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ! Akkor szerzünk mérleget és a fejésnek is nekilátok. Amúgy tejserkentő teát iszok,naponta 2x,de én ilyenkor úgy látom hígabb lesz csak a tejem,átlátszóbb és csak ezért több...
2014. okt. 28. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:
nem baj ha hig de tobb, akkor max tobbet eszik. en citromfu teat ittam es az is jo volt.
2014. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, három hetes korra kell legkésőbb behozniuk a születési súlyukat. Ez nálatok már megtörtént két hét alatt.

Szerintem, ha ennyit kakil és pisil, tuti, hogy elég és jó a tejed. Az anyatejet teljesen fel tudják dolgozni a babák, nem véletlen, hogy még az is normális, ha csak heti egyszer kakil. Ehhez képest messze jobban álltok.

Ha megnyugtat, akkor mérd, de nem érdemes minden szoptatás után, nem egyformán sokat esznek, inkább napi egyszer, mindig közel ugyanabban az időben.

2014. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ma volt újra a védőnő. 3380 g-ot mért :( Jól rám ijesztett,hogy ez nagyon kevés. Iratott Milumil Komfort 1-et. Minden szopi után 1 adagot kellene neki adnom. Csak azt nem tudom hogyha szopi után-közben elalszik akkor,hogy etetem meg vele. Ilyenkor általában kidől mint egy zsák még a pelus cserére sem ébred fel. Közben azért elkezdem a fejést és hátha a plusz tej segít majd...
2014. okt. 29. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!