Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kell választanom a 17 hós...

El kell választanom a 17 hós kislányomat, nagyon nehéz, mit tegyek, hogy könnyebb legyen mindkettőnknek?

Figyelt kérdés
4 doboz Zinnat-ot kell beszednem, a doki mondta, hogy inkább válasszam el, ha már ennyi idős. Ő igazi kis függő, és bár engem már néha zavart a rágcsálás, nekem is fontos volt, főleg az esti-reggeli :(( ilyenkor igazi szopi volt, eglészen belémbújt, a másikat meg fogta :) este nélküle vergődve épphogy elaludt, de éjszaka többször felsírt, reggelre meg teljesen kiakadt, nem engedi ilyenkor, hogy hozzá érjek, rugdos, csapkod és nagyon zokog :((( hogy tudnám ezt megkönnyíteni neki?? Engem este látott csak miatta sírni, reggel már határozottabb voltam, de iszonyú :( elég kitartó típus, volt, hogy kettő éjszakát is már külön voltam tőle, de amikor meglátott egyből kérdőre vont és vagy fél órán át nem engedett abból, hogy szopizzon...

2014. okt. 29. 07:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Két doboz Zinnat mellett szoptattam. Mikor az elválasztás mellett döntöttem az a Cifloxin volt. Zinnat mellett lehet szoptatni. Én 11 hósan választottam el az iszonyatos cicifüggő kislányomat, aki előtte semmilyen folyadékot nem fogadott el és nem is tudott üvegből inni. Mindig mindenféle üveget ütött ki a kezemből. Az elválasztás nem volt egyszerű, de sok előnye lett. Rájöttem, hogy kevés volt már a tejem ezért éhes és szomjas is volt, sokat sírt is. Mióta issza a tápit szemmel láthatóan kikerekedett, jobban alszik, jobb a kedve és nem okozott lelki traumát a cicitől való elválás. Adj neki gyerekitalt vagy tejet is adhatsz. Igaza van az orvosnak. Ennyi idős gyereket, jobb, ha elválasztasz. Nekem is nagyon fájt a szívem, hogy mi lesz vele, de nagyon gyorsan alkalmazkodott.

Úgy tudod ezt végrehajtani, hogy nincs cici. Megmondod, hogy elfogyott a tej. Nagykislányok meg nem ciciből isznak tejet, hanem üvegből. Következetesnek kell lenned. Sok sikert!

2014. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

Mar erzem ahogy gepelik, h el ne valaszd, szoptasd tovabb, a doki hulye csak a gyerekre haplgass,h o mit akar.. :-)

Viccet felreteve: most egy kicsit tobb idot tolts vele, bujj hozza sokat, o mar sok mindent ert, mond meg h nincs benne mar tej, de attol meg bujjon oda este hozzad, csak ne szopizzon, kapjon esetleg valami apro 'jutalmat'.ha nincs hiszti! Es kitartas!!!

2014. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha mar elkezted elvalasztani, folytasd is. Mar nincs szuksege anyatejre, csak a kozelsegedre. Szoptatas nelkul is lehet osszebujni, ringatni. Sirni nem kellene emiatt. Mondd neki, hogy anya beteg, gyogyszert szed es emiatt nem lehet szopizni, mert akkor o is megbetegszik. Kulonben is nagylany mar, nem valo neki, de attol meg osszebujtok, stb. Ne add fel. Par nap alatt megszokja.
2014. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Amíg issza a tejitalt is össze tudsz vele bújni,közben simogatod.Egyik barátnőmnél az vált be,hogy leragasztotta a bimbót és mondta a kislánynak,hogy a doktor bácsi ragasztotta le,mert elromlott,a kislány csak megsimogatta és többet nem kérte.
2014. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%
Zinnat mellett lehet szoptatni.
2014. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem szeretném kitenni 20 napnyi antibiotikumnak...és utána még ki tudja mennyit kell szednem :( a doki is mondta, hogy nem lesz baja...de azért belemegy a tejbe.
2014. okt. 29. 14:15
 7/24 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok vele úgy összebújni, nagyon haragszik, reggel hozzá sem érhettem, elfordult tőlem, lesöpörte a kezemet amikor simogattam :((( aztán miután felkeltünk, feloldódott, jött viccesen az ölemben, hogy cici-cici, de mondtam neki, hogy elfogyott. Napközben jól el van de ez az éjszaka-reggel szörnyű :(
2014. okt. 29. 14:17
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj, de ez vicc, hogy az 1,5 éves gyereket úgy kezeled, mint valami csecsemőt. Jó, hogy nagy ügyet csinál az elválasztódásból, amikor azt érzi rajtad, hogy te is túlpörögsz a dolgon, 1,5 évesen már semmi élettani szüksége nincs se a mellrágásra, se az anyatejre, ezt kellene benne is tudtosítani, meg magadban is.
2014. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mire ez a hosszú AB kúra?
2014. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Valahol igazad van...igyekszem nem túlérzelgősködni, de valószínűleg nekem megvan vele az a kapocs, ami nálatok lehet, hogy hiányzott valamiért, így meg sem értheted a helyzetemet lelkileg...

amúgy lyme kór :((

2014. okt. 29. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!