Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik a fontosabb a szoptatás...

Melyik a fontosabb a szoptatás, vagy az, hogy anyatejet kapjon a baba! Vajon van értelme? Bővebben lent! -4,5 hónapos baba anyukája-

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát "kirobbantani"! Csak főképpen magamat akarom megnyugtatni, hogy a nem hiában "kínzóm" magam az állandó fejéssel, mert sajnos nem szopik a babám, és a tápszer mellett még próbálok neki napi 2-3x 130-150 ml anyatejet adni. Ami kb. 3-4x fejéssel jön le.
2010. jan. 26. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
én is adnám neki. hat hónapos koráig tarts ki aztán ehet mindent. az én kislányom 18 hós és szopik még, imád odabújni és csak "cicizik" nem is éhes, de simogat stb. Próbáld neki valahogy meghitté tenni a szopizást én nem is tudom elképzelni, hoyg nem akar szopni. valami oka van annak.De baja nem lesz belőle nyugi, pláne ha anyatejet kap, mert fejsz.Csak valahogy az a szoptatás olyan jó.
2010. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem tud szopni,akkor is jó neki az anyatej,Jobb miont a tápszer.Megkellene kezdenek a hozzátáplálást,gyümölccsel,főzelékekkel,behabarva.Már 4 hónapos korban megkell kezdeni a lisztes ételek adását.Ez a legújabb javaslat,amit Ausztriában és Németországban pl. már régen betartanak.
2010. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát mindkettő jó lenne.

Miért nem akar cicizni?

Kicsi korában üvegből kapta és megszokta, hogy könnyebben jön? ( a cicivel "dolgoznia" kell)

Vagy nem jól csinálja és nem jön?

Találsz szoptatási tanácsadót, hátha tud segíteni.

Addig is a lefejt tej is több a semminél.

2010. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van, addig érdemes is szoptatni. Bár a tápszer valóban jó, de nem egy az egyben olyan, mint az anyatej. Ha ennyi összejön, nehogy abbahagyd! Amíg van, addig rengeteg ellenanyag jut át a picibe..ez nagy előny még így is..
2010. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már megkezdtük a hozzátáplálást! Almapürét, körtét, öszíbarackot már adtunk neki. Majd lassan jönnek a főzelékek!
2010. jan. 26. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
alapkérédsed van-e értelme, persze, hogy van.kitartás. az anyatej a legjobb és ha eszik mást is add csak neki ami ízlik, gyümölcsök zöldség először mi a húslevesből adtunk, aztán főzeléket, amit azóta se szeret, marad a natúr főtt zöldség.
2010. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az elején besárgult a Pici, így sokat voltunk kórházban, ahhol hol tudtam szoptatni, hol nem. Mindig fontosabb volt a nővéreknek, hogy a kék fény alá kerüljön a gyerek. Sokat adtak neki teát, és állandóan a cumit nyomták a szájába. Mire hazértünk már nem igen akart szopni, pont azért mert nem jött könnyen. Így a súlygyarapodás miatt jobbnek láttam lefejt tejet adni, majd védőnő tanácsára tápszert.
2010. jan. 26. 10:53
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez még rengeteg mennyiség.Én valóban kínóztam magam,mert nekem 30-20ml jött le 1 nap.3 hétig csináltam,aztán 6 hónapos korában befejeztem.Az én melleim már rettenetesen fájtak,mert már nem akartak tejet termelni.Érezni fogod,ha a szervezeted nem akarja.
2010. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van értelme, bár tudom, hogy milyen kinlódás ez. Nekem csak 10-15 ml jött össze( mi is hasonlóan jártunk: Sárgaság, lassú gyarapodás, tápszer, cumi) De én 10-15 ml miatt nem láttam értelmét fejni, úgyhogy elapasztottam. Neked azért több van.
2010. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg azért mindig cicire rakni, mert az elején még könnyebben jön belőle tejcsi. Ha már nem akarja szopizni utána fejjed. Amúgy szerintem is a legjobb dolog az anyatej, úgyhogy mindenképpen nagyon jól csinálod, hogy fejsz neki! Pont most voltam a védőnöknél, és valóban megint 4 hónapos korától ajánlják a hozzátáplálás kezdését szemben az eddigi 6 hónapos korral. Ugy látszik ebben is kezd visszajönni a régi "divat". Bár a nagymamámék már 6 hetesen krumplit adtak a babáknak, de azt mesélte erre azért volt szükség, mert abban az időben hamar kellett leválasztani a babát, hogy vissza tudjanak menni dolgozni.
2010. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!