Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar kezelése svéd...

Cumizavar kezelése svéd itatópohárral?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom cumizavaros lett, a szoptatási tanácsadó svéd itatópohár használatát javasolta, de nem igazán boldogultunk vele. Valakinek esetleg van valami tippje, hogy hogy használjuk, hogy tudjon belőle enni? Miután elsőre nem sikerült, utána már minden próbálkozásra sírni kezdett.
2014. okt. 30. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem kórházban még újszülöttnél amikor még nem volt elég tej, a pótlást megkérdezték miből szeretném, a jövőbeni cumifüggőség elkerülése végett lett ez az érdekes kialakítású itatópohár, a bal kézzel hátul a nyakánál tartva a kis fejét és ezzel relatíve rögzítve is azt, kb 150 fokban "ültetve" ami majdnem fekvő állapot, a jobb kézzel kortyonként önteni a kis szájába, nem árt előke mellé, ha meglódulna dolog véletlenül.

Nagyon ügyesen isznak!így jönnek a világra, hogy tudnak, ahogy szopizni is.

de mivel ez sok idő, én inkább áttértem a nagyon ritkán cumihasználatra, még nagyon korán(3 hetes kor előtt)kombináltan nagyon szépen eszik(szopizik is, cumizik is)semmi baj nincs.de eleinte nagyon kis százalékban szabad cumisüvegeztetni, ha szoptatni akarod!

2014. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de hátha segít. A pohár nekünk sem vált be egyik gyereknél sem, lehet én voltam a béna. Nem próbáltátok a Medela Calma-t? Ez nekünk bevált. Vákumot kell képezni a babának a szájával, mintha a cicit szívná, tehát meg kell dolgozni a tejért. A technika ugyanaz. Annyi a baja,hogy elég drága. De ott van még a kiskanál is egy lehetőségnek, csak azzal mire jóllakik.
2014. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nem akarok igazából semmilyen dràga megoldást, mert csak napi egy alkalomról van szó, amikor adni kéne neki belőle, de azt az egy alkalmat is igyekszünk elhagyni és szoptatásra vàltani, ami jól halad.
2014. okt. 31. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!