Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik még nem akarták abbahagyn...

Akik még nem akarták abbahagyni a szoptatást, de a gyerek elválasztotta magát, az hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt a baba? Mit adtatok utána neki?

8,5 hónapos a lányom, nappal egyszerűen nem tudom mellre tenni, feszíti el magát. Még reménykedem kicsit, hogy hátha csak a foga miatt, de többen mondták, hogy lehet, hogy lassan elválasztódik :( Viszont enni még nem eszik úgy, hogy elég legyen neki, tápszert kiköpi, ráadásul cumisüvegből se tud inni, mi lesz, ha elfordul a cicitől? :( Másnál ez hogy zajlott?



2014. nov. 6. 07:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Már nem tápszer kellene neki, hanem rendes étel. A tápszerrel nem lakik jól.

A lányom 9 hónaposan választotta el magát, de akkor már evett mindent, amit mi.

2014. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Etetni én is így etetem, hogy kap mindenből (jól meg is kaptam a magamét egy másik kérdésnél), csak azért valami tejalapú folyadék kéne még neki, nem?
2014. nov. 6. 07:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Kéne, de ebbe, úgy tudom, bele kell számolni a tejtermékeket is.
2014. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hósan döntött úgy, hogy nem kér többet, egyik napról a másikra. 3 nappal később mentünk védőnőhöz. Ő már mindent eszik, tejterméket is (tejet még nem), ezért úgy gondoltam, más már nemigen kellhet. Nagyon leszúrt, hogy ha nem cicizik, akkor tápszerezni kell még, amíg be nem vezetem a tejet, mert a sima tejtermék az nem elég. Szóval nekem 11 hósan is napi fél liter tápszert kell még adnom neki.
2014. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Szia, az én kisfiam most 10 hónapos, viszont kb 1-1,5 hónappal ezelőtt mi is hasonló "problémával" küzdöttünk. Végül kiderült, hogy a foga miatt nem akart szopizni. Kb 1 hét volt amikor teljesen elutasította, azon a héten minden alvásánál szoptattam, hogy ne apadjon el, és hogy neki meglegyen az ajánlott tejalapú folyadék egy napra. (1 éves kor alatt kb fél litert tartanak szükségesnek az orvosok.) Kipróbáltunk 5 féle tápszert, szinte beleborzongott, annyira nem ízlett neki, öklendezett tőle :)

Mostmár annyiban változott a helyzet, hogy elalvás előtt hajlandó szopizni, egyébként fordul, mászik el.

Én ezt elfogadtam.

Azt tanácsolom, hogy mindenképp szoptasd álmában, és pár nap alatt hátha kibújik a foga ha amiatt van, ha pedig az elválasztódás miatt, akkor tudod húzni egy kicsit ezzel a "technikával" :)

Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerekem elválasztotta magát, a nagy 9, a kicsi 10 hónaposan. A kisebb először a reggelit szopizást hagyta el (egyszerűen nem volt hajlandó a kezemben megmaradni) egy héttel később az estit is. Kivárta amíg a kezembe fogom, nekikészülünk, utána vigyorgott egy nagyot és harapott. Utána lefordult rólam. Ezt napokon keresztül csináltuk, aztán abbahagytuk. Én reggel-este tápszert adtam utána. Cumisüveget nem használtunk korábban se, a nagyobbik kiskanállal kapta heteken keresztül, a kicsi csőrös pohárból itta mindig. Először a Hippet próbáltuk (azt talán édesebb mint a többi), utána Humamat ivott (almásat vagy banánosat, a sima nem ment), a végén Milupa 1+ banánosat ivott egy évig. Vagyis 2 éves koráig adtam a tápszert, utána álltunk át a tehéntejre.
2014. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hú, köszi nagyon a válaszokat! Nagyon bízom benne, hogy csak egy újabb fogacska... De nálunk is ugyanez van, mint az 5/6os válaszolónál: este és éjjel hajlandó cicizni, ill. nappal is akkor, ha hulla fáradt és csak a bealváshoz kell neki. Próbálok fejni nappal, de egy kis örökmozgó mellett nehéz, meg sok értelmét nem is látom már.

Meg akkor próbálkozom majd a tápszerekkel, hátha valamelyik elnyeri a kisasszony tetszését :)

Köszi, hogy írtatok!!!

2014. nov. 6. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hónaposan egyik reggel szoptatás közben , vagyis az elején rám nézett, vigyorgott és elmászott játszani. Utána már sosem kérte, hiába próbáltam, inkább összecsippentette az ujjacskáival és nézte, mintha nem értené mi az. Édi . De ekkor már 3 hónapos terhes voltam, kevesebb is volt és lehet hogy nem ízlett neki.
2014. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

A lányod NEM választotta el magát.

Ezt úgy hívják, szopási sztrájk.

Remélem, még nem késő...


Itt tudsz utánaolvasni:

[link]

és

[link]


Hajrá,, remélem, hamar túl lesztek rajta!!

2014. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, de igen elválasztotta magát, pláne hogy ő már cumisüvegből akkor kapott pótlásként tápszert is, kb. 35-65% arányban az anyatej javára... nyilván ez is közrejátszott...nem szopási sztrájk volt, nem sírt, nem tekergőzött hanem csak mosolygott és nem kellett neki, a cumisüveget rögtön elfogadta. Azóta 15 hós, 13 hós kora óta bevezettük a tejet is.
2014. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!