Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az baj ha nem szivja ki...

Az baj ha nem szivja ki teljesen a mellem üresre a babám? Lehet gond a bent maradó tej miatt?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom, csak szopik. Nem akartam elkezdeni fejni, hogy beálljon a kereslet-kinálat. Viszont nem üriti ki őket. Ha egy evéskor csak egyikböl eszik, mire a másik sorra kerül a kövi evésnél, vagy brutálisan keményre megtelik, vagy folyik belöle és áztat mindent. Napközben egy evésnél mind a kettőre ráteszem, de éjszaka van hogy csak egyikből eszik. Ha fejnék nem termelödne még ennél is több?

2014. nov. 6. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
De. Nálunk olyan 8-9 hét után álltak be a dolgok, várj még egy kicsit. Bár én csak egy mellből etettem, ha 3 órán belül még szopizni akart. Tehát nem 3 óránként, szal érted. :)
2014. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem két mellbol eszik es egyszer reggelente fejek. igy lesz neki pont eleg a tejem. ennyit a kereslet kinalatrol :)

de ne kezdj el fejni egyenlore varj még ahogy az első írja mert a fejes szaporit. valamennyit biztos hogy apadni fog, az hogy kemeny lesz az normalis majd lesznek napok mikor puhabb leszmikor kemenyebb majd idovel szepen beall. ha csomosodna esetleg akkor ki kell maszirozni es esetleg valtogass pozt, ha latszolsg vegzett a melleddel rakd at pl honalj tartasba hogy minel jobban kiszivhassa.

nekem sokszor van az hogy ugy csinal mintha jol lakott volna de pozi valtas utan meg nyammog szursol kicsit.

2014. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszolók írták, még valószínűleg kell pár hét, míg rendesen beáll. Nem kell fejni. Nekem azt mondták anno, hogy ha nagyon feszül, akkor fejjek, de csak annyit, hogy megkönnyebbüljek. Tehát gyakorlatilag a mosdó fölött nyomtam kb. 4-5-öt a mellemen, ez elég volt, nem gyulladt be.
2014. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Akkor nem fejek, csak eszünk ügyesen. A póz váltással majd megpróbálkozunk.
2014. nov. 6. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy ahogy az egyik válaszoló mondta, reggel igenis fejjél. Ha 2-3 hónapos koráig nyugodtan, hiszen lesznek növekedési ugrások, amikor hirtelen több tej kell a kicsinek, és bizony ez sok anyukának gondot okoz. Neked nem fog!

3 hónapos kora után már nem lesz gondod a fejéssel.

2014. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én fejnék, nekem begyulladt a mellem a pangó tejtől, de lehet Neked szerencséd lesz.
2014. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi az kimaradt, hogy reggel csak. Nem minden szopi után, de nekem is reggelre feszült mindig a mellem és egyszer begyulladt reggelre, és el is apadt a tejem utána. Vagyis hát jól lecsökkent.
2014. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem fejnek.sztem ha igy tele van a melled pont tultermelsz es a fejessel meg inkabb tultermelni fogsz. A bent maradt tejjel ne foglalkozz. Az segthet h.3 orankent valtassz mellet. Tehat ha igeny szerint szoptatsz es 3 oran belul tobbszor keretszkedik mellre a babad mindig pl.jobb cicire tedd ha letelt a 3 ora.akkor a balra es igy tovabb.
2014. nov. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!