Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kisfiam nem kakil...

3 hetes kisfiam nem kakil minden nap. Elég hasfájos. Hány napig normális ha nincs kaki? És mit lehet csinálni vele? Tápszert + tejet eszik.

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia:)Nálunk is ez volt a gond mint nálatok.Ugyan igy voltam a kislányomal hogy tejes +tápos volt,ma már csak tápos sajnos:(10hetes most.Én adtam neki kammillás tápot mert nekünk sem volt kaka és a dr nö ezt javasolta,kakilni kakilt töle neki nagyon fájt a hasa utána:(aztán kiprobáltam az édeskömény teát az bevált.Most mecsek babyt adok neki vagy csipkebogyot:)azota napi2-3 kaki is van.Nekem azt mondta a dr nö hogy ennyi idösen mint a tied minden nap kell hogy kaki legyen.Probáld meg finoman tornáztatni vagy ha más nincs akkor lázmérö ami nem igazán jo mert hamar rászokik de általában hatásos.
2010. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! az én két és fél hetes lányom is alig kakil! ő is tejet+tápot kap üvegből. eszik rendes mennyiségeket, ki meg szinte semmi sem jön. legutóbb 4 napig nem kakilt, majd a védőnő javaslatára egy nagyon pici darab glicerines kúpot adtam neki, attól kakilt egy adagot.

én is aggódom, nem hiszem, hogy ez normális. egyébként a lányom kakija nem kemény, szóval nem szorulásról van szó, egyszerűen csak nincs kakilási ingere. ezért úgy gondolom, nem megoldás a kamilla stb. de ötletem sajna nincs...

a kisfiadnak kemény a széklete, vagy hasonló a gond, mint nálunk? sajnálom, hogy nem tudok segíteni... remélem, megoldódik mindkettőnk babájánál.

2010. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

20:38-as. Köszi a választ. Ezek szerint a védőnőd azt mondta még a négy nap se gond! Már aggódtam, hogy muszály minden nap. Nekünk nem kemény a kaki. Mustárszínű, folyékony. Csak nincs mindig. Én látom szegényt, hogy próbálja nyomni, többször is, de nem jön. Csak akkor szeretnék beavatkozni, ha muszály. Bíztos neki is jobb lenne ha lenne minden nap.

Megnyugodtam, hogy más babája is eszik tejet+ tápszert. És üvegből!!

Jó babázást. Próbáljunk megnyugodni a kaki miatt! : ) Reméljük beindul.

2010. jan. 29. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem a 3. naptól a 6.-ig nem volt kaki, a kórházban senki sem esett hanyatt tőle, csak én aggódtam. Végül megmértem a lázát végbélben, és a lázmérővel valű seggbedugástól másnapra megindult neki. Azóta rotyogtat rendesen
2010. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém anyatejes és ő sem kakilt minden nap, csak ha meglázmérőztem.

A doki néni mondta, hogy magnezium phosporikum 9 ch 3-4x5 golyó hasfájásra és nux vomica 15 ch székrekedésre 2x5 golyó. Homeopátiásak, ja és szopi előtt 15 perccel kis forralt vízben feloldva.

Én még infakolt is adok, de csak napközben.

Már azóta tud kakilni.

2010. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!