Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos babám szoptatom,...

10 hónapos babám szoptatom, mikor igényli, miért rökönyödik meg ezen mindenki mostanában?

Figyelt kérdés
Reggel-este, éjszaka meg nappali alváshoz szopik még, néha csak komfortból. Mindenki kérdezgeti, hogy szopik-e még, és értetlenkednek, hogy minek. Nagyon zavar ez a hozzáállás, most komolyan szégyellni kéne? Veletek volt ilyen? (Eszik egyébként mindenfélét mellette, pont jó súlyban van.)
2014. nov. 22. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ez pont nem tartozik másra. De ha megosztod mással, akkor nyilván az illetőnek meg lehet véleménye, aminek hangot ad. 10 hónaposan még bőven belefér a szoptatás, igazából én 1 éves kor felett tartom értelmetlennek (mondjuk a "komfort szopival" abszolút nem értek egyet).
2014. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magamtól soha nem beszélek erről, meg szerintem is magánügy, de ha konkrétan megkérdezik nyilván válaszolok.
2014. nov. 22. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne foglalkozz velük az én fiam 2.5 éves volt mikor abbahagyta a cicizést.

(Bár én nem terveztem ilyen sokáig)

2014. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hadd rökönyödjenek meg. Nem érdemes egyetemes népszerűségre törekedni. Én ilyenkor még azt is hozzátettem, hogy majd ha hangosan kiabál a fiacskám az utcán, hogy "cicit akarok", akkor megfontolom az elválasztást. Erre már ritkán kaptam választ.

A gyermek elég későn kezdett beszélni, így két és fél évig szopott. Akkor fokozatosan leszokott magától, az utcán kiabálásig sose jutottunk el.

2014. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém kezdetektől tápszeres, engem az is idegesít, hogy mindenki úgy érdeklődik a szoptatásról, mintha közkincs lenne a mellem. Ráadásul magyarázkodnom kellene, hogy miért tápszert kap...


A kedvencem az volt, amikor valaki épp etetési időben volt itt, elkészítettem a tápszert, megettem, majd megkérdezték, hogy szopik-e. Igen, porítom a tejemet...


Szerintem ez van annyira intim téma, hogy nem illik rákérdezni, hacsak nem nagyon közeli barát vagy közeli családtag az illető.

2014. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiam másfél éves koráig szopizott, így is nekem kellett sajnos elválasztanom. Kb 1 éves volt, mikor szüleim, anyósék elkezdték mondogatni, hogy ideje lassan leállni, meg meddig szándékozom folytatni. Ő is kb 10 hónaposan evett már minden mást is. Én nem csináltam ebből ügyet, nem befolyásolt egyáltalán mások véleménye. Ez tényleg az a téma, amit csak az anya dönthet el. Nyilván a véleményezőket a saját tapasztalata vezérli, innentől meg mindenki mást gondol helyesnek.
2014. nov. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Huuu, nagyon megértem az 5-ös válaszolót, én ugyanebben vagyok, folyton kérdezgetik hogy szopik-e, ha meg mondom hogy nem, mert tápszeres, olyan csúnyán néznek rám. Én gyűlöltem szoptatni, örülök, hogy túl vagyok rajta...
2014. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem pont mindenki "megdícsér", hogy még szopizik. 9 hónapos - hozzátáplálással lassan haladunk, biztos jó sokáig fogja még kérni a cicit. Nekem összes babás ismerősöm szoptat még, nálunk senki nem rökönyödik meg ezen.

Ne foglalkozz senki véleményével, ha nem szoptatnál akkor meg pont azért kötnének beléd :S

2014. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz az a baj ha ha nem akkor az. Nem kell velük foglalkozni. Engem nagyon megviselt amikor elkezdett fogyni a tejem és a kislányom üvöltött, ha nem kapta meg azt a mennyiséget amire szüksége volt. Elkeztem pótolni. Na amit anyámtól kaptam ezért... Azt nézd neked és a babának mire van szüksége. A többit meg engedd el a füled mellett.
2014. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Kertváros, sok ráérő néni, sőt bácsi is. Kb. a baba egyéves koráig nap mint nap megkérdezte valamelyik, hogy ugye szopik még, és tudom ugye , hogy ez milyen fontos. Egyéves kora után ugyanezek a nénik bácsik: ugye már nem szopik? Ilyenkor már mindent kell ennie.


Egy fél évig még hergeltem őket, aztán rájöttem, hogy jobb a békesség, és azt mondtam, hogy már nem szopik, hagy örvendjenek. (Aztán stikában 2.5 éves koráig szoptattam.)

2014. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!